Erdoğan, Fatih Terim ve Arda Turan'a sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya maçından sonra lince uğrayan Fatih Terim ve Arda Turan'a sahip çıktı

Erdoğan, Fatih Terim ve Arda Turan'a sahip çıktı
19 Haziran 2016 Pazar 23:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya maçında alınan mağlubiyet nedeniyle Fatih Terim ve Arda Turan'a yapılan hakaretlere tepki gösterdi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanat ve spor dünyasının önemli isimleri ile iftar sofrasında bir araya geldi. Tarabya'daki Huber Köşkü’nde gerçekleşen iftar programına, sinema, televizyon ve müzik dünyasından kamuoyunun yakından tanıdığı pek çok sanatçının yanı sıra, farklı dallarda ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış spor adamları katıldı.

Erdoğan iftarın ardından bir konuşma yaptı. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:
Alt yazılarla körfeze diziler geliyor, bunların dublajlarını yaptığınız zaman çok daha etkili olacak. Dublajla girdiği zaman etki alanı çok daha geniş olacak. bütün bu gelişmeler sevindiricidir.
Özellikle yeni nesiller için hepiniz rol modellersizin. Sanatınızla sporunuzla olduğu kadari kişiliğinizle, yaptıklarınızla da örnek olmak zorundasınız. Sanatçıların toplumu etkileme gücü siyasilerden daha az değildir.

Doğrusu ben bu ülkenin bir cumhurbaşkanı olarak buna çok üzüldüğümü açık ve net söylemek isterim. Milli takımımız Avrupa Şampiyonası'nda. Ve bu Avrupa Şampiyonası esasında, ben buna tabii ki bir yerde de talihsizlik diyorum.

Farklı yaklaşımlar olabilir, herkesin düşüncesi saygındır. İlk iki maçta takımız ne yazık ki üst üste iki mağlubiyet aldı.

İkinci maçta tribünlerden bugüne kadar göklere çıkardığımız takım kaptanımıza karşı yapılan tezahüratları ben hiçbir şeyle izah edemiyorum. Bugüne kadar, bunca zamandır, bu evladımız, bu kardeşimiz bu milli takımda oynamış, hep takdir etmişiz, hep alkışlamışız.

Yani bir anda ne oluyor da 'dışarı çık' diye bu tür tezahüratlar, yuhlamalar vesaire. Peki utanmıyor musunuz ya? Öbür tarafta İspanyol geliyor, sarılıp kucaklayıp Barcelona'daki arkadaşını, Atletico Madrid'deki arkadaşını orada teskin etmeye çalışıyor. Ve siz orada yuhalıyorsunuz.

Hamile olan kızına sosyal medyada yapılanları ben bir baba olarak kabul edemem. Böyle bir şey olamaz. Sporda galibiyetle malübiyetler eşittir.

Salı günü son maçını oynayacak. O maç belki yol verecektir. Siz bunun tamamen önünü kesiyorsunuz.

Cumhurun bir başı olarak düşüncelerimi özellikle belirtmek istedim. İşler tamamen bitsin bunları oturur konuşuruz. Bir taraftan normal şartlarda oturur konuşuruz.Oraya kadar gittiniz ya ben size tebriklerimi sunuyorum.

Ülkemizde adeta kendi ülkesine, kendi milletine husumet içinde olan sanatçı ve sporcular var. Milli tavır takınan sanatçılarımızı linç etmek istiyorlar.

Sanaçının muhalifliği sanatıyla olur. Bu ülkenin en güzel türkülerini söyleyen, söz sahibi olan sanatçılarımız içinden çıktığı toplumla bağlarını koparmamış kişilerdir.

Terörle ciddi bir mücadele veriyoruz. Ne olursa olsun terörü bitireceğiz. bu bölgeye huzuru getireceğiz. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×