Erdoğan: Bunlar onların iyi günleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'ya yardım ve yataklık yapanlar için, 'Bunlar onların iyi günleri' dedi

Erdoğan: Bunlar onların iyi günleri
23 Haziran 2016 Perşembe 23:02

Doğu ve Güneydoğu'daki HDP'li belediyeleri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar eline geçen parayı dağa, Kandil’e nasıl ulaştırırım, bunun gayreti içerisindeler. Bugünler onların iyi günleri. Bedelini ödeyecekler" dedi.

Kanaat önderleriyle iftarda buluşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu illerindeki HDP'li belediyelere tepkiliydi. Cumhurbaşkanı şunları söyledi:

"Bölgelerinizde belediye hizmetlerinden, alt yapısından, üst yapısından memnun musunuz? Güneydoğu çok daha berbat. Onlar benim Kürt kardeşimin temiz bir şehirde yaşamasını istemiyor ki. Onlar eline geçen parayı dağa, Kandil’e nasıl ulaştırırım, bunun gayreti içerisindeler. Bugünler onların iyi günleri, onu da söyleyeyim. Bedelini ödeyecekler. Devlet tüm bunların arkasını hassas bir şekilde takip ederek bunlara gerekli bedeli ödetecektir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını terör örgütlerine çeşitli hilelerle gönderemezsin."

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan kanaat önderlerinin ağırlandığı iftara, bölgelerdeki STK temsilcileri ve akademisyenler de davetliydi. M. İhsan Arslan, Zeki Ergezen ve Salih Yıldırım'ın da aralarında olduğu bazı eski milletvekilleri de iftara katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftarın, Cumhurbaşkanı Erdoğan için Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki meseleleri, oralarda yaşayan kanaat önderlerinden bizzat dinleme açısından da önemli bir fırsat olacağı belirtildi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş'in yanı sıra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de Beştepe’deki iftarın konukları arasındaydı.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×