Emrullah İşler’den CHP’ye tepki

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Suriye’de ortaya çıkan vahşet fotoğrafları konusunda CHP’nin tutumu ile CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç’un açıklamalarına tepki gösterdi.

Emrullah İşler’den CHP’ye tepki
24 Ocak 2014 Cuma 12:53

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Suriye’de ortaya çıkan vahşet fotoğrafları konusunda CHP’nin tutumu ile CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç’un açıklamalarına tepki gösterdi. İşler, “CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç'un son açıklaması CHP’nin yanlış Suriye politikalarının tescilinin ötesinde siyasi bir gaftır." dedi.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, CHP’nin Suriye politikasına tepki gösterdi. Başbakan Yardımcısı İşler’in açıklamaları şöyle: “Suriye'de ortaya çıkan fotoğraflar, Esed'in kendi halkına karşı soykırım uyguladığını ispatlamıştır, utanç vericidir, asla kabul edilemez. AK Parti hükümetinin Esed’in zulmüne karşı çıkan duruşunun ne kadar doğru bir politika olduğunu fotoğraflar net bir şekilde ortaya koymuştur. Kılıçdaroğlu görüş açıklamak için üç gün beklemiş, soru üzerine vahşete cılız bir tepki göstererek adeta zulme seyirci kalmayı yeğlemiştir CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç'un son açıklaması CHP’nin yanlış Suriye politikalarının tescilinin ötesinde siyasi bir gaftır. CHP Esed’in zalimliğine bir kez daha destek vermiş, zalimin yanında yer alarak zulme ortak olmuştur. Zulme rıza zulümdür. CHP’nin Suriye'de zalime destek veren bu tutumu siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Milletimiz bunu asla unutmayacaktır.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×