Elif Şafak'tan övgüler

Yazar Elif Şafak, Financial Times'ta yayınlanan yazısında HDP ve Kürt hareketini överek, Abdullah Öcalan'ı "Kürt hareketinin babası" olarak tanımladı.

Elif Şafak'tan övgüler
21 Mayıs 2015 Perşembe 09:50

Elif Şafak, İngiliz gazetesi Financial Times'a yazdığı yazıda Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Şafak, 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin HDP'nin barajı aşamaması durumunda Türkiye'nin silahlı çatışma günlerine geri dönebileceğini yazdı.

Elif Şafak, Financial Times'a 'Kürtlerin sürpriz hediyesi Türkiye'de birlik olabilir' başlıklı yazısında Abdullah Öcalan'ı 'Kürt halk hareketinin babası' olarak nitelendirdi.   
 
Elif Şafak'ın yazısından işte o bölüm:

"Seçimde sonuç ne olursa olsun, demokrasinin Kürtler için inişli çıkışlı bir yol olarak kalması muhtemeldir. Hareket ülkenin geri kalanına da egemen olan otoriterlik kültüne bağışık değildir. PKK'nın hapisteki lideri Abdullah Öcalan Kürt hakları hareketinin babası kabul edilir. HDP yüzde 10 barajını geçmede başarısız olur ve Kürtler Meclis'te temsil edilemezse, Kürt siyasetinde şahinlerin etkisi artabilir .Türkiye de silahlı çatışma günlerine geri dönebilir"

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×