Ekmeleddin İhsanoğlu ortaya çıktı

Aylardır nerede olduğu merak edilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "çatı adayı" olan Ekmeleddin İhsanoğlu, ortaya çıktı.

Ekmeleddin İhsanoğlu ortaya çıktı
24 Mart 2015 Salı 15:51

Türkiye'de bilhassa sosyal medyada "İhsanoğlu nerede, ne yapıyor?" mesajları atılıyor ve Ekmeleddin İhsanoğlu'nun nerede bulunduğu merak ediliyordu. İhsanoğlu, Roma'da ortaya çıktı.

YARIN ROMA'DA ÖDÜL ALIYOR

Avrupa’nın önde gelen kuruluşlarından Ducci Foundation vasıtası ile 2015 Barış Ödülüne, Ekmeleddin İhsanoğlu layık görüldü. Ödülü,  İhsanoğlu’na Roma’da Compidoglio Sarayı’nda yapılacak merasimle 25 Mart 2015’de verilecek.

KÜLTÜRLERARASI UZLAŞIYI SAĞLAYANLARA VERİLİYOR

2006’dan itibaren verilmektedir bulunan ve Ducci Foundation Peace Award şekilde adlandırılan bu ödül, milletler ve kültürlerarası uzlaşmayı sağlayan, anlayış köprülerini kuran ve bunun gibi amaçlara hizmet edenlere veriliyor.

DİYALOG PAPASINA VERİLMİŞTİ

Prof. İhsanoğlu İslam İşbirliği Teşkilatı 9. Genel Sekreteri olarak, bu görevinden öncelikle de IRCICA’nın Kurucu Genel Direktörü şekilde vazife yapmıştı. Ducci Foundation İhsanoğlu dışında bu yıl, Vatikan’ın Dinlerarası Diyalog Papalık Konseyi Başkanı Kardinal Jean-Luis Touran ve Filistin halkının ve Yaser Arafat’ın savunucusu Kineset eski üyesi Yael Dayan’a aynı ödüller verilmesini kararlaştırmıştı.

EN SON 10 AĞUSTOS'TA TWEET ATMIŞTI

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×