Ekmeleddin İhsanoğlu, Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Kırşehir temaslarına Kırşehir Şehitliğini ziyaret ederek başladı. Burada Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından şehitlerin mezarlarına çiçek koydu ve dua okudu.İhsanoğlu, Kırşehir Merkez Bağbaşı...

Ekmeleddin İhsanoğlu, Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etti
02 Temmuz 2014 Çarşamba 14:38

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Kırşehir temaslarına Kırşehir Şehitliğini ziyaret ederek başladı. Burada Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından şehitlerin mezarlarına çiçek koydu ve dua okudu.

İhsanoğlu, Kırşehir Merkez Bağbaşı Mezarlığı'nda metfun bulunan Neşet Ertaş’ın mezarını da ziyaret etti. Ertaş'ın mezar taşı üzerinde bulunan 'Sakın ol ha insanoğlu, incitme canı incitme' sözünü tekrar tekrar okuyan İhsanoğlu, Neşet Ertaş’ın mezarının arkasında bulunan babası Muharrem Ertaş’ın da mezarını ziyaret ederek, çiçek koydu ve dua etti.

Ekmeleddin İhsanoğlu, gazetecilerin CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisini Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’a benzetmesi ile ilgili düşüncelerini sorması üzerine, "Ben diplomasi ve kültürel hizmetler ile yıllarca hizmet ettim. Ülkemize rahmetli büyük şairimiz Neşet Ertaş da sazı ile sözü ile değişleri ile hizmet etti. Hepimiz aynı hedefe hizmet ediyoruz. Hepimiz aynı topraktan, hepimiz aynı topraktanız. Bu benzetme beni mutlu etmiştir. Teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, buradaki ziyaretlerinin ardından Ahi Evran Camii ve Türbesi’ni ziyaret etti.

CİHAN

Ekmeleddin İhsanoğlu, Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×