Efkan Ala böyle veda etti

Milletvekilleri genel seçimi nedeniyle İçişleri Bakanlığından ayrılan Efkan Ala, veda mesajı yayımladı

Efkan Ala böyle veda etti
07 Mart 2015 Cumartesi 21:07

Milletvekilleri umumi seçimi nedeni ile İçişleri Bakanlığından ayrılan Efkan Ala, yurt yapısı bünyesinde fazla fazla müstesna bir noktayı olan, vatandaşların can ve mal güvenliğini, toplumun rahatlık ve emniyetini sağlayan, devletin şefkatini, güler yüzünü ve gücünü ülkenin her yerinde ve her süre işaret eden İçişleri Bakanlığının başında bulunmanın, kendisi için itibar olduğunu söyledi.

Ala, Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan veda mesajında, 26 Aralık 2013'ten buyana yürüttüğü görevinden seçim kararı gereği ayrıldığını hatırlattı.

İçişleri Bakanlığının, yurt yapısı bünyesinde fazla fazla müstesna bir noktayı olduğunu, vatandaşların can ve mal güvenliğini, toplumun rahatlık ve emniyetini sağladığını, devletin şefkatini, güler yüzünü ve gücünü ülkenin her yerinde ve her süre gösterdiğini bildiren Ala, şöyle devam etti:

"İçişleri Bakanlığının başında bulunmak, şüphesiz benim için fazla fazla onurlu bir görev olmuştur. Görevim esnasında şahsıma duyulan güvene ve gösterilen teveccühe layık olabilmek için tüm mesai arkadaşlarımla üstün görev şuuru ve anlayışı içerisinde, iri bir azim ve gayretle devraldığımız hizmet bayrağını fazla fazla daha ileriye atama inancı arasında oldum."

Bakanlığın üstlendiği görev ve sorumlulukları hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, sivil katılım, şeffaflık, adisyon verilebilirlik ve özgürlük güvenlik arasındaki alıngan dengenin gözetilmesi benzeri ana ilkeler çerçevesinde, aralıksız ve kararlılıkla sürdürdüklerine işaret eden Ala, şunları kaydetti:

"Bu onurlu görevim sırasında, siz kıymetli arkadaşlarımın süre ve mesai mefhumu tanımayan, özverili ve İçten çalışmalarınız sayesinde, ortak ciddi ve muvaffakiyetli hizmetler yaptığımıza inanıyorum.

Bu vesileyle İçişleri Bakanlığı makamında benden öncelikle hizmet vermiş saygıdeğer bakanlarımıza şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum. Bu his ve düşüncelerle, merkez ve taşra teşkilatımızda görev oluşturan tüm mesai arkadaşlarıma sağlık, sevinç ve başarılar diliyorum."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×