Efe: Başbakan masumlara orantısız güç kullanırken PKK’lıları görmezden geliyor

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Efe, Diyarbakır Lice'de bayrak indirme olayının ülkenin güvenliğini sağlamakla görevli askeriyenin bahçesinde gerçekleştiğini belirterek hükumete sert tepki gösterdi. Efe, yaptığı yazılı açıklamada,...

Efe: Başbakan masumlara orantısız güç kullanırken PKK’lıları görmezden geliyor
10 Haziran 2014 Salı 19:13

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Efe, Diyarbakır Lice'de bayrak indirme olayının ülkenin güvenliğini sağlamakla görevli askeriyenin bahçesinde gerçekleştiğini belirterek hükumete sert tepki gösterdi.

Efe, yaptığı yazılı açıklamada, 2012 yılında Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde yol kesen PKK’lılarla 9 BDP’Lİ Milletvekilinin kucaklaşması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan teröristlerle kucaklaşan milletvekillerin dokunulmazlığının kaldırılması hakkında “Meclis açıldığında gereken yapılacak” dediğini hatırlattı. Efe, “Teröristler ve çocuk katilleri için idam cezası istemişti. Ama maalesef yine her şey lafta kalmıştı. Diyarbakır'daki bayrak indirme olayı okul bahçesinde, sağlık ocağında ya da herhangi bir sivil toplum örgütünün bahçesinde gerçekleşmiyor. Bizatihi bu ülkenin güvenliğini sağlamakla görevli askeriyenin bahçesinde gerçekleşiyor. Evet eşkıya eşkıyalığını, hain hainliğini, bölücü bölücülüğünü dünde yaptı, bugünde yapıyor, yarında yapacak. Peki orada nöbet tutan askerler, onların üstleri egemenliğimize, bağımsızlığımıza karşı yapılan bu menfur saldırıya niye karşılık vermediler de müsaade ettiler?” diye konuştu.

‘MİLLETİMİZİN ONURUNU KIRILDI’

“Milletin her bir ferdini onlarca şehit gelmişcesine üzen bu kahpeliğe nasıl müsaade edildi?” diyen Efe, “Ay yıldızlı al bayrağımız ülkemizin ve milletimizin namusu, egemenliğimizin ta kendisi değil midir? Buna şehadeti de göze alarak asla müsaade edilmemeliydi. Buna müsaade eden ve bu hadiseyi görmezden gelenleri, buna sessiz kalanları, tabii ki başta bunu yapanları bu millet asla unutmayacak ve affetmeyecektir. Milletimizin onurunu kıran bu elim hadiseyi gerçekleştirenler ve gerçekleşmesine müsaade edenler mutlaka hak ettikleri cezayı almalıdır.” ifadelerini kullandı.

BBP olarak Hükumeti uyardıklarını anlatan Efe, “Böyle devlet idare edilmez. Masum hak arayanlara agresif olacak ve orantısız güç kullanacaksın, PKK’lı teröristlere çözüm süreci illeti yüzünden görmezden geleceksin. Başbakan ve hükümet yetkililerinden başta olmak üzere, aldıkları talimatlarla 3 maymunu oynayan mülki amirleri, güvenlik güçlerini sevk ve idare edenleri bu millet asla affetmeyecektir.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×