Dışişleri, İsrail’in yasa dışı yerleşim birimleri inşa etme kararını kınadı

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Doğu Kudüs de dahil olmak üzere, Batı Şeria’da yeni yasa dışı yerleşim birimleri inşa etme kararını kınadı.Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail'in, uluslararası hukukun açık ihlalini...

Dışişleri, İsrail’in yasa dışı yerleşim birimleri inşa etme kararını kınadı
06 Haziran 2014 Cuma 14:48

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Doğu Kudüs de dahil olmak üzere, Batı Şeria’da yeni yasa dışı yerleşim birimleri inşa etme kararını kınadı.

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail'in, uluslararası hukukun açık ihlalini teşkil eden ve iki devletli çözüm vizyonuna zarar veren yerleşim faaliyetlerinin kabul edilmesi mümkün değildir. Filistin’de ulusal birlik hükümetinin kurulmasıyla bölgede adil ve yaşayabilir bir barışın tesisi için elzem olan Filistin birliğinin sağlanması doğrultusunda önemli bir adım atıldığı bu dönemde, İsrail’in Filistin topraklarında yeni yerleşimler kurmaya devam etmesi, bu ülkenin adil ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik samimiyetinin sorgulanmasına yol açmaktadır. İsrail, uluslararası toplumun tüm uyarılarının aksine ısrarla sürdürdüğü bu tutuma bir an önce son vermelidir.” ifadeleri yer aldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×