Devlet Bahçeli, Feyzioğlu ile yarın ki görüşmesini iptal etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ile 09 Ocak tarihli randevusunu iptal etmesini, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Barolar Birliği Başkanı’ndan duyacağı ve öğreneği bir bilgi, dikkate ve kayda alacağı.

Devlet Bahçeli, Feyzioğlu ile yarın ki görüşmesini iptal etti
08 Ocak 2014 Çarşamba 17:43

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ile 09 Ocak tarihli randevusunu iptal etmesini, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Barolar Birliği Başkanı’ndan duyacağı ve öğreneği bir bilgi, dikkate ve kayda alacağı parlak bir fikri de görülmemektedir. Bu itibarla Barolar Birliği Başkanı ile yarın yapacağım görüşmeye ihtiyaç kalmadığından dolayı, iptal ettiğimi muhataplarının bilmesini istiyor, herkesin bu çerçevede hareket etmesini özellikle ümit ediyorum.” diye açıkladı.
Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, yakın tarihin en ciddi “rüşvet ve yolsuzluk soruşturması” tüm engellemelere rağmen sürdüğüne işaret ederek, “Çok ağır iddialar, izahı çok güç suçlamalar Başbakan ve hükümetini köşeye sıkıştırmakta, zora sokmaktadır. Türkiye; çıkarından başka bir şey düşünmeyen, yandaşlarını gayri meşru yollarla zenginleştirmek için mücadele veren bir iktidarın yönetiminde can çekişmektedir. AKP zihniyeti kanun dışı ilişkilerin yuvası; yolsuzlukları aklama, kayırma, koruma ve arkalama merkezine dönmüştür.” dedi.

“AKP KENDİ OLUŞTURDUĞU BÜROKRASİYLE SAVAŞIYOR”

Hukukun üstünlüğüne uyması ve bağlı kalması gereken, bu kapsamda rüşvetin ve yolsuzluğun üstüne samimiyetle gitmesi şart olan AKP hükümetinin bürokrasiyi hedef seçtiği, resmen taş üstünde taş bırakmadığına işaret eden Bahçeli sözlerini, “Hükümet, anayasa ve yasalara göre suç işlemekte, arka arkaya yapılan yolsuzluk operasyonlarını manidar bularak suçun üzerini örtmeye yeltenmektedir. Başbakan Erdoğan, hırsızlığın üzerine giden devlet görevlilerini cezalandırarak, hırsızlara güvence vermekte, rüşvetçilerin intikamını almakta, adalet ve ahlak ilkelerine kast etmektedir. AKP iktidarı kendi oluşturduğu bürokrasiyle savaşmakta, atadığı bürokratları düşman gibi görmektedir. Ülkemiz vahim, nerede duracağı tam olarak kestirilemeyen siyasal felaketin tesiri altındadır.” diye sürdürdü.

“BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANININ MAKSADI AŞAN USLUBU”

Devlet Bahçeli, bu çalkantılı, tehdit ve tehlikelerle dolu gündem içerisinde Türkiye Barolar Birliği Başkanı'nın bir süredir “yeniden yargılama” bahanesi altında bir dizi girişim ve temaslarda bulunduğuna işaret ederek, şöyle dedi:
“Bu şahıs, sivil inisiyatif başlattıklarını açıklayarak, kaldırılan ‘Özel Görevli Mahkemeler’le ilgili görüşlerini ve ‘Geçici 2.Madde”nin mahsurlarını günlerdir dile getirmektedir. Barolar Birliği’nin Sayın Başkanı, Başbakan Erdoğan’la da Dolmabahçe Sarayı’nda bir araya gelmiş, kamuoyuna yansıdığı kadarıyla adaletin hakkını savunamadığı gibi, rüşvet ve yolsuzlukla ilgili herhangi bir eleştiri getirememiştir. Bu durum hukukun bel kemiği olarak değerlendirdiğimiz Barolar Birliği’nin söz konusu Başkanı’na uygun düşmemiştir. Peşi sıra bu kişi, katıldığı bir televizyon programında şahsıma ve partimize yönelik eleştiride bulunmuş, “Yeniden Yargılama” konusunda A’dan Z’ye yanlış bilgilendirildiğimi ifade ederek dünkü grup konuşmamda kırıcı olduğumu iddia etmiştir.”
“Anlaşıldığı kadarıyla ‘Yeniden Yargılama ile ilgili muhtemel mutabakatın İmralı canisi ve mahkûmiyet almış PKK’lı militanlara kadar ulaşma risk ve kaygısını açık yüreklilikle beyan etmemiz Barolar Birliği Başkanı’nı rahatsız etmiş ve ürkütmüştür.” diyen Bahçeli, bu kapsamda Barolar Birliği Başkanı’nın maksadını aşan üslubunu yadırgadığı ve sorunlu gördüğünü aktardı.

YENİDEN YARGILAMA HAVUCU

Bahçeli, “Türkiye bu doğrultuda giderse Oslo ve İmralı müzakerelerinin ‘Yeniden Yargılama’ havucuyla örtülü bir affa ortam açacağı güçlü bir ihtimaldir. Bu sebeple Barolar Birliği Sayın Başkanı’nın heyecanla sürdürdüğü, malum çevrelerle danışıklı dövüş içinde götürdüğü süreç çok farklı ve milli vicdanların kabullenemeyeceği mecralara kayma izlenimi taşımaktadır. Elbette Türk milleti ve Türkiye çok yakın zamanda her şeyi görecek ve yaşayacaktır. Bizim haklı, doğal ve meşru eleştirilerimizi kırıcı bulan Barolar Birliği Başkanı görüş ve düşüncelerini medya tarafından kendisine tanınan geniş imkânlarla zaten paylaştığından yarınki randevumuza gerek kalmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Barolar Birliği Başkanı’ndan duyacağı ve öğreneği bir bilgi, dikkate ve kayda alacağı parlak bir fikri de görülmemektedir. Bu itibarla Barolar Birliği Başkanıyla yarın yapacağım görüşmeye ihtiyaç kalmadığından dolayı iptal ettiğimi muhataplarının bilmesini istiyor, herkesin bu çerçevede hareket etmesini özellikle ümit ediyorum.” açıklamasını yaptı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×