Devlet Bahçeli'den laiklik tepkisi

Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada terörle mücadelede hükümetin yanında olduklarını söyledi. Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, TBMM Başkanı Kahraman'a tepki gösterdi

Devlet Bahçeli'den laiklik tepkisi
26 Nisan 2016 Salı 11:28

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ne Dolmabahçe mutabakatı, nereden çıkmış böyle bir şey? Cumhurbaşkanı'nın sözleri ümit vericidir" dedi. Bahçeli grup toplantısı çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "laiklik" açıklaması için, "Bu çıkış doğru değildir. Sayın Meclis Başkanı bu hatasından dönmelidir. Türkiye'yi başka yere sürükleyebilecek bir karanlık kubbeye vesile olmamalıdır" dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. MHP liderinin konuşmasından satırbaşları şöyle:
"Suriyeli mülteciler sadece Avrupa için değil, Türkiye için de öncelikli ele alınması gerekir. Türkiye mülteci deposu, mülteci yuvası olamayacaktır. Milli onurumuz asla hafife alınamayacaktır. Tersi bir duruma MHP'nin gözyumması mümkün değildir. Bizim nazarımızda Türk vatanına yerleşme bedeli asla ölçülemeyecektir. Bu topraklarda yaşama bedeli şehit kanıyla ödenmiştir. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Vatanından ayrı düşmüş kardeşlerimize Türk milleti yardım elini uzatacaktır.

KCK'nın eş başkanlarından bir fitne başı, sözde savaşı geliştireceklerini ve tüm Türkiye'ye yayacaklarını söylemektedir. ABD ile direkt temas halinde olduklarını söylemektedir. Başbakan ve hükümeti ne yapmaktadır?

Bir HDP'li TBMM'de Türkiye'nin içsavaşta olduğunu söyleyecek kadar haddini aşarken, bunların tavırları alttan mı alınacaktır? Ne Dolmabahçe mutabakatı, nereden çıkmış böyle bir şey? Caninin okunan 10 maddesini yerine soktuk. Cumhurbaşkanı'nın sözleri ümit vericidir. PKK'nın Meclis'teki uzantıları ile yan yana oturan AKP'li siyasetçilere Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir çift sözü vaciptir.

"GÜN TERÖRÜN BAŞINI KOPARMA GÜNÜDÜR"

AKP terörle samimi mücadele ettikçe, desteğimizi esirgemeyeceğiz. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelenin istismar edilmemesi için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Çözüm süreci çoktan gömülmüştür. Biz terör örgütünün silah bırakması veya silah gömmesini değil, devletin güvenlik birimlerine teslimini istiyoruz. Can almış, kurşun atmış kim varsa, adaletin karşısına çıkarılmasını bekliyoruz. Terör örgütüyle pazarlık uçurumdur. Çözüm, barış, helalleşmenin iskeleti çıkmıştır. Gün terörün başını koparma günüdür. Şimdi gün Türk devletinin çelikten bileğini hainlerin başına indirme günüdür. AB şunu istiyormuş, ABD bunu dayatıyormuş; bizim umrumuzda değil. Türk milletini tek dişi kalmış canavara Allah'ın izniyle bırakmayız.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI: BUNA SON VERMENİN ZAMANI GELMİŞTİR

Türkiye her yıl 24 Nisan günü ABD Başkanı'nın ne diyeceğine kilitlenmektedir. Bahis konusu olan bu hususta afaki yorumlar yapılmaktadır. 24 Nisan sendromu ABD ile ilişkilerde gerginlik haline gelmektedir. Türk tarihi için tek yanlı her açıklamanın bizim neznimizde itibarı olmayacaktır. Savunma refleksini soykırım olarak nitelemek tarihi çarpıtmaktır. Bitmeyen nefret 1973 yılında tekrarlanmış, özellikle yurtdışındaki diplomatlarımıza yönelik toplam 34 diplomatımız şehit düşmüştür.

Yine yakın tarihte Azerbaycan topraklarını işgal ederek, yüzlerce Azeri kardeşimizi katletmiştir. Obama'nın soykırım kelimesi yerine, büyük felaket sözü ile denge kurduğunu düşünmek bize göre abesle iştigaldir. Türkiye'nin her yıl 24 Nisan sendromu yaşamaya mahkum bir ülke olması düşünülemez. Buna son vermenin zamanı gelmiştir. Türkiye'nin şerefli tarihi hiçbir bedbah karalama kampanyası yapamayacaktır. Ezik, yaralı bir millet konumuna düşürmeye hiçbir güç yetmeyecektir. Hükümeti, bayrağımızı yakmaya karşı tahrike karşı daha kararlı davranmaya davet ediyorum. Bu saldırılara her platformda karşı durulmalıdır.  

"TÜRK MİLLETİ SOYDAŞLARINI YALNIZ BIRAKMAYACAKTIR"

Toprakları Ermeni işgali altında bulunan, ata yurtlarından kopartılan Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davalarını biliyor, yürekten sahipleniyoruz. İşgalci Ermeni güçleri tamamen çekilmeden, Türkiye ile Ermenistan ilişkileri normalleşemeyecektir. Türk milleti Azerbaycan'ın yanında olmuştur ve soydaşlarını yalnız bırakmayacaktır. Türk milletinin yaşadığı her coğrafya bizim ilgi alanımızdır. Coğrafyalarımız, devletlerimiz farklı olabilir ama biz aynı milletin yürekleri bir atan evlatlarıyız.

İnanıyorum ki Türk milleti taşıdığı sağduyuyu gösterecek, her felaketi aşacak güce sahip olduğunu bir kez daha ispat edecektir. Türk milleti bütün güçlükleri ortak çabalarla aşma kudretini göstermiştir. Bugün vatan ve millet sevdalılarının ortak paydalarda bir araya gelerek, Türkiye'yi mutlu yarınlara taşıyacak iradeyi göstermeleridir.

MHP iş işten geçmeden, ayrılma, kırılma yaşanmadan kucaklaşmaya çağırmaktadır. Milli mücadelenin aziz hatıraları gerçek değerini ve yerini bulacaktır.

Bahçeli grup toplantısı çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "laiklik" açıklaması için, "Bu çıkış doğru değildir. Sayın Meclis Başkanı bu hatasından dönmelidir. Türkiye'yi başka yere sürükleyebilecek bir karanlık kubbeye vesile olmamalıdır" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×