Destici’den, Lice’de Türk bayrağının indirilmesine tepki

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Diyarbakır Lice ilçesinde Türk bayrağının indirilmesine sert tepki gösterdi. Destici, “Bu menfur olay; okul bahçesinde, sağlık ocağında ya da herhangi bir sivil toplum örgütünün...

Destici’den, Lice’de Türk bayrağının indirilmesine tepki
09 Haziran 2014 Pazartesi 14:38

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Diyarbakır Lice ilçesinde Türk bayrağının indirilmesine sert tepki gösterdi. Destici, “Bu menfur olay; okul bahçesinde, sağlık ocağında ya da herhangi bir sivil toplum örgütünün bahçesinde gerçekleşmiyor. Bizatihi bu ülkenin güvenliğini sağlamakla görevli askeriyenin bahçesinde gerçekleşiyor. Evet eşkıya eşkıyalığını, hain hainliğini, bölücü bölücülüğünü dünde yaptı, bugün de yapıyor, yarın da yapacak. Peki orada nöbet tutan askerler, onların üstleri egemenliğimize, bağımsızlığımıza karşı yapılan bu menfur saldırıya niye karşılık vermediler de müsaade ettiler?” dedi.

Yaşanan olay üzerine yazılı basın açıklaması yapan Mustafa Destici, “Milletimizin her bir ferdini onlarca şehit gelmişçesine üzen bu kahpeliğe nasıl müsaade edildi.” diye sordu. Destici, şöyle dedi: "Ay yıldızlı al bayrağımız, ülkemizin ve milletimizin namusu, egemenliğimizin ta kendisi değil midir? Buna şehâdeti de göze alarak asla müsaade edilmemeliydi. Buna müsaade eden ve bu hadiseyi görmezden gelenleri, buna sessiz kalanları, tabii ki başta bunu yapanları bu millet asla unutmayacak ve affetmeyecektir. Milletimizin onurunu kıran bu elim hadiseyi gerçekleştirenler ve gerçekleşmesine müsaade edenler mutlaka hak ettikleri cezayı almalıdır."

“PKK İLE PAZARLIK VE MÜZAKERE SÜRECİ YÜRÜTÜCÜLERİ İSTİFA ETMELİDİR”

Destici, tepkisini şöyle ifade etti: “Batıda şedid ve agresif, doğuda çözüm süreci illeti yüzünden aldıkları talimatlarla 3 maymunu oynayan mülki amirleri, güvenlik güçlerini sevk ve idare eden, müzakere ve pazarlık süreci yürütücüleri (ki hükümet etmede niyetinden emin olunamayan kişiler olarak tarif edilmişlerdi) derhal bu görevlerinden uzaklaştırılmalı, onların yerine samimi ve gerçekçi metotlarla terörle mücadele edecek ve devlet yönetmede niyetinden emin kadrolar getirilmelidir.

Şehit cenazesi gelmiyor, PKK geri çekilecek, silah bırakacak diyerek pazarlık ve müzakerelerini meşrulaştırmaya çalışan, bunun milli bir proje olduğuna kendileri dahi inanmayanları samimi olmaya, PKK’nın dağa çocuk ve eleman çıkarmasına göz yummamaya, Bingöl-Diyarbakır kara yolu başta olmak üzere bölgede teröristlerce kapatılan yolları açmaya, KCK asayiş timlerini bertaraf etmeye, PKK’nın finans kaynaklarından olan ekili afyon tarlalarını imha etmeye, velhasıl bölgeyi terörizm ve terör unsurlarından temizlemeye, milletten sakladıkları gerçekleri millete açıklamaya, birilerinin dayatmasıyla, tavsiyesiyle oturdukları pazarlık masasından kalkmaya, eğer bunları yapamıyorlarsa gereğine binaen istifaya davet ediyoruz.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×