Demirtaş'tan Bahoz Erdal yorumu

Demirtaş, Bahoz Erdal'ın öldüğü yönündeki iddialarla ilgili "Ortada 100 yıldır Kürt sorunu var, Bahoz Erdal sorunu yok." dedi

Demirtaş'tan Bahoz Erdal yorumu
14 Temmuz 2016 Perşembe 18:23

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bahoz Erdal'ın öldürülmesiyle ilgili iddiaların sorulması üzerine "Bin tane daha Bahoz Erdal öldürsen bu sorun çözülmez ki" dedi. 

Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürülmesine ilişkin kendisine ulaşan bir bilginin bulunup bulunmadığı sorusu üzerine Demirtaş, Bahoz Erdal'ın dün bir radyo programına canlı bağlandığını savundu. Bundan başka nasıl bir delilin olacağını kendisinin bilmediğini dile getiren Demirtaş, şunları söyledi:

"İstihbarat birimleri de eminim ki teyit etmiştir. O ses, suikast veya öldürme iddialarından sonra alınmış bir ses kaydı olarak tespit edildi. Ama burada ilginç olan şudur, 40 yılda 50 bin kişi öldü. Birileri ölünce bu mesele çözülürmüş gibi günlerce tartışılması resmen bir acziyettir. Ortada 100 yıldır Kürt sorunu var, Bahoz Erdal sorunu yok. Kürt sorununu çözmeden bin tane daha Bahoz Erdal öldürsen bu sorun çözülmüş olmaz ki."
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×