Demirtaş 6 ay geçmeden ikinci kez ABD'ye gidiyor

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş 5 ay aradan sonra yeniden ABD'ye gidiyor. Demirtaş, son olarak ABD'den döndükten sonra Kandil'e gitmek istemişti ancak hava harekatları nedeniyle gidememişti

Demirtaş 6 ay geçmeden ikinci kez ABD'ye gidiyor
27 Nisan 2016 Çarşamba 11:09

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere bugün Amerika'ya gidiyor.

HDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın, HDP'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan'ın yer aldığı heyetin bugün Amerika'ya gideceği belirtildi. Açıklamada, ABD'ye bugün hareket edecek olan Demirtaş ve beraberindekilerin HDP Washington temsilciliği tarafından her yıl düzenlenen Kürt konferansa katılacakları ve bir dizi resmi görüşme yaptıktan sonra 2 Mayıs'ta Türkiye'ye dönecekleri de belirtildi.

ARALIK AYINDA DA GİTMİŞTİ

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, en son Aralık ayının ilk haftasında ABD'ye gitmişti. Buradaki ziyaretinden sonra ise Irak'a geçerek Kandil Dağı'nda PKK ile görüşmek istemişti; ancak Türkiye'nin PKK kamplarına yönelik bombardımanları ziyaretin iptaline neden olmuştu. 
 


Etiketler; #Demirtaş ABD

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×