Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na: Önce tedavi edilmeli

Başbakan Davutoğlu, Suriye'den Türkiye'ye roket atanların bunun bedelini ağır bir şekilde ödeyeceklerini söyledi. Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik sözleriyle ilgili ise, "Önce tedavi edilmeli, sonra da ahlak dersi almalı" dedi

Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na: Önce tedavi edilmeli
13 Nisan 2016 Çarşamba 12:17

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium'da düzenlenen AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik sözlerine cevap Başbakan Davutoğlu, "Önce tedavi edilmeli, sonra ahlak dersi almalı dedi.

Şehirlerin inşa edilirken tarihi dokunun korunacağını kaydeden Davutoğlu, "TOKİ artık, şehirlerimizin tarihine uygun binalar inşa edecek. Talimat verdim. Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek. Şehrin mimarisine aykırı tek bir inşaat yapılmayacak" dedi. Dokunulmazlık teklifinin AK Parti vekillerince firesiz imzlandığını hatırlatan Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tartışılan sözlerine de "Tedaviye muhtaç patalojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi müdahaleden sonra ahlaki dersten geçirmek lazım" şeklinde yanıt verdi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

Karaman'da ilk günden beri olayın üzerine gittik. Aşağılar aşağısı bu sapığın cezasının mevcut yasada bulunmadığından üzüntümüzü paylaştık. Kılıçdaroğlu 'Ses çıkarmadın' diyor. İlk konuşan benim. Bizim hiçbir kötü eylemin yanında durmamız söz konusu değil. CHP'nin başındaki hasta adam bize saldırmaya, bakanımıza saldırmaya başladı. Dünkü konuşmalarıyla bir kez daha tedaviye muhtaç patalojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi müdahaleden sonra ahlaki dersten geçirmek lazım. Girdiği bütün seçimleri kaybetti. Son zamanlarda paralel yapıya partisini teslim etmiş kişinin bu seviyesizliği had safhaya ulaştı. Çirkin sözlerle gündem olmak seviyesiz şahsiyeti rahatsız etmiyor.

"HESABINI EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEYECEKLER"

İki gündür ensar şehir, Kilis'e DAEŞ'e ait roket mermileri düşüyor. TSK, angajman kuralları çerçevesinde DAEŞ mevzilerini vurdu. Kilis halkına da geçmiş olsun diliyorum. Maalesef sınırlarımızın yanıbaşında şiddetli çatışmalar yaşanmaya devam ediyor. Gerekli tedbirlerle ilgili istişarelerde bulunduk. Vatandaşlarımızı ateş çemberinden korumak için kararlı bir mücadele içindeyiz. Uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. Bu saldırılara cüret edenlerin, bunun hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden en ufak bir şüpheniz olmasın.

"53 MİLYON VATANDAŞA DOĞRUDAN HİZMET EDİYOR"

AK Partili başkanlar ne zaman bir araya gelseler gelecek perspektifi de ele alınıyor. Bizden başka Türkiye'yi kucaklayan bir parti yok. Bizden başka her vatandaşın hukukunu savunan siyasi hareket yok. Sadece bizim partimiz 7 bölgede, 78 milyon vatandaşımıza hizmet üretiyor. AK Partili belediyeler 53 milyona doğrudan hizmet ediyor. Başarı hikayemizin temelinde belediyecilik anlayışı vardır. Bu anlayış kurucu genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki efsanevi başarıları ile başlamıştır. 

"BÜTÇEDEN BELEDİYELERE AYRILAN PAY 10 KAT ARTTI"

Her mahalli seçimde bize olan teveccüh artarak devam etti. Yerel yönetimlerimizin yaşadığı her türlü altyapı ve şehircilik sorunlarına çözüm üretmek içni hareket ettiniz. Sürekli projeler ürettik ve bunları hayata geçirdik. 2002 yılında bütçeden yerel yönetimlere ayrılan pay 4 milyar 700 milyon liraydı. Geçen yıl, 46 milyar 400 milyon lira oldu. Alt kalemlerde astronomik artışlar sağlandı. Bu da AK Parti farkıdır. 

"ŞEHİRLER DOĞA İLE UYUMLU İNŞA EDİLMELİ"

Bizim medeniyetimiz bir şehir medeniyetidir. Şehir kendisini mimarisi ile gösterir. Şehrin mimarisi insanı anlatır, kendisini anlatır. Meydanlarda ulu camilerimiz vardır. Medeniyetlerimizin inşa ettiği kentlerin camları mahremiyet gereği birbirine bakmaz. Değerli belediye başkanlarımız, her birinizin en asli görevi şehirlerimizi Rabbimizin lütfettiği doğa ile uyumlu hale getirmek. Her birimizin görevi tarihi korumak. 

"TOKİ PROJELERİNİ BİZZAT GÖRECEĞİM"

Her şehrin insanına, kültürüne, şehrin kimliğine göre hizmet üretiriz. Her şehrin özelliği var. Genel olarak üçe ayırabiliriz. Tarihi dokusuyla öne çıkan şehirler... Bu şehirlerin ihtiyaçlarına uygun olarak hizmet etmeliyiz. Birçok güzel örneği biliyorum. TOKİ artık, şehirlerimizin tarihine uygun binalar inşa edecek. Talimat verdim. Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek. Şehrin mimarisine aykırı tek bir inşaat yapılmayacak.

Hızla büyüyen şehirler... Hızla gelen göç karşısında acil çözümler gerekiyor. Ve Metropol şehirler... İstanbul'a, Ankara'ya çok yönlü hizmet etmeye çalışıyoruz. İstanbul'da dikey mimari yerine yatay mimariye yoğunlaşılacak. 

"İMKANLARI TERÖR İÇİN KULLANAN BAŞKANLAR VAR"

Belediye imkanlarını terörist faaliyetlerde kullanan başkanlar var. Milletin verdiği oyları özerklik hezeyanlarıyla istismar eden, altyapı sorunlarına çözüm üretmek için gönderilen ödeneği yıkımda harcayan başkanlar var. Biz ne yerel yönetimler ne de merkezi yönetim olarak farklı partilere ayrımcılık yapmıyoruz. Bütçeyi yasalar çerçevesinde adilane paylaştırıyoruz. Herkes şunu bilsin biz şehirlerimizi mamur kılmanın gayreti içindeyken birileri tahribata soyunursa tedbirini alırız.

"DOKUNULMAZLIKLARLA İLGİLİ KİMİN ALNI AK KİMİN KARA ORTAYA ÇIKACAK"

Teröre destek veren vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için 316 imza ile TBMM'ye yasa teklifi verdik. İşte AK Parti farkı bu. Bizim bundan tedirgin olacağımızı düşünenlere 'Hodri meydan' dedik. Çekinmeden imzalarını attılar. AK Parti bir karar aldı mı, hiçbir fire vermez. Biz teröre destek veren vekilleri yargı önüne çıkarmak için harekete geçtik. CHP, bu girişimimize destek vermedi. Onlar kendilerinden korkarlar. Dokunulmazlık kalktığında mahkemede hesap veremeyeceğimizi düşünürler. Biz dünyevi mahkemede de, uhrevi mahkemede de hesap vermeye hazırız. Bizi kimse dokunulmazlıklarla korkutamaz. CHP kendi vekillerinin de yargı önüne çıkmasından endişe ediyor. Şimdi göreceğiz, maske düşecek kel görünecek. Kimin korktuğu ortaya çıkacak. Kimin alnı açık olduğu kimin alnının kara, yüreğinin kapkara olduğu ortaya çıkacak.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×