Davutoğlu teşkilatlarla ilgili yetkiyi MKYK'ya devretti

AK Parti'de genel başkanın elinde olan teşkilatlarla ilgili yetki MKYK'ya devredildi. Söz konusu yetki Erdoğan döneminde genel başkana verilmişti

Davutoğlu teşkilatlarla ilgili yetkiyi MKYK'ya devretti
29 Nisan 2016 Cuma 21:07

AK Parti yönetim şeklinde önemli bir değişiklik yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan döneminde genel başkana verilen teşkilatlarla ilgili yetik bugün yeniden MKYK'ya devredildi.

Konuyla ilgili açıklama bugün yapılan toplantıdan sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Çelik, partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik yaptığı açıklamada, teşkilatlarla ilgili Genel Başkan’da olan yetkinin yeniden MKYK’ya geçtiğini söyledi. AK Parti’de teşkilatlarla ilgili yetki Recep Tayyip Erdoğan döneminde MKYK’dan alınarak Genel Başkan’a verilmişti.

Ömer Çelik, "Bunun bir değişiklik, radikal bir tutum olarak ele alınması doğru değildir, teknik bir meseledir. AK Parti'de teşkilatlarla ilgili kararlar hiç bir zaman ertelenmez. Gereken hassasiyet gösterilir. Daha geniş bir takvimde ele alınması için böyle bir karar alındı. Herhangi bir kriz söz konusu değil. Karar oy birliğiyle alındı, ilk imza Başbakan'dan" diye konuştu. 

Çelik, “Bu değişiklik neden şimdi yapıldı" sorusuna şu cevabı verdi: "Bu teknik bir düzenlemedir. Önümüzdeki MKYK’da da başka kararlar alacağız. Bu kararın alınmasında da ilk imzayı Başbakan atmıştır ve oybirliği ile alınmıştır bu karar. MKYK’nın partinin en üst karar organı olarak bu kararları alması esastır. Bir kriz olursa ben size söyleyeceğim."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×