Davutoğlu: Siyasetin öznesi olmaya geldik

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da AK Parti Sürekli Eğitim Merkezi'nde yaptığı konuşmada, 'Siyasetin nesnesi değil öznesi olmaya geldik' dedi

Davutoğlu: Siyasetin öznesi olmaya geldik
10 Nisan 2016 Pazar 14:19

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti Sürekli Eğitim Merkezinin (AKSEM) ilk dersini veriyor.

Başbakan Davutoğlu konuşmasında, "Türk siyasi tarihinde büyük çığırlar açanAK Parti hareketi, bugün yeni bir çığırın eşiğinde. AK Parti Sürekli Eğitim Merkezi, Türkiye'de hiçbir partinin düşünemediği, hayata geçiremediği yeni ve büyük bir hamle." dedi.

"Bizim hareketimiz her şeyden önce insanlığı kuşatan kadim bir geleneğin ürünüdür." ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu, "AK Parti Türkiye Cumhuriyeti gibi belli konjonktürel şartlarda ortaya çıkmış bir siyasi yapı değildir. Türkiye Cumhuriyeti de konjonktüre hapsedilemez, AK Parti de konjonktüre hapsedilemez. Köklü bir gelenekten geliyoruz, güzel bir geleceğe yürüyoruz." şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin Türkiye Cumhuriyeti tarihi itibarıyla milli demokrasi hareketi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Millidir, yerlidir, bu toprakların ürünüdür ve Türkiye Cumhuriyeti'nin gerçek muhtevası itibarıyla istiklal savaşını ortaya koyan değerler neyse o değerlerin sözcüsüdür, takipçisidir."

"Biz siyasetin nesnesi olmaya değil siyasetin öznesi olmaya geldik, siyasetin öncüsü olmaya geldik." diyen Başbakan Davutoğlu, "Biz tarihin nesnesi değil tarihin öncüsü olmaya geldik. Onun için mazlum milletlerin sesi bizim sesimizdir. Onun için bakınız birçok dost ülkede AK Parti adı başka partilere ilham oldu." şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×