Davutoğlu mit tırlarının nereye gittiğini açıkladı

Ak Parti Ankara mitinginde halka hitap eden Ahmet Davutoğlu çok tartışılan mit tırlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.Davutoğlu mit tırlarındaki silahların Türkmenlere gittiğini açıkladı.

Davutoğlu mit tırlarının nereye gittiğini açıkladı
30 Mayıs 2015 Cumartesi 19:56

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarını eleştirerek "Devlet sırrını ifşa edenle iş birliği yapılmaz. Bu bir casusluktur. Siz her yerde Türkmenlere sahip çıkalım derken bu hükümet Suriye, Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıktığı için başına bu işler geldi. Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi? Bu mu büyük Türkiye?" dedi.

"DEVLET SIRRINI İFŞA EDENLE İŞ BİRLİĞİ YAPILMAZ"

Adana ve Hatay'da durdurulup aranan ve MİT'e ait olduğu açıklanan TIR'lar ile ilgili bazı yayın organları ve internet sitelerinde yer alan haberler hakkında konuşan Davutoğlu, "Seçim yaklaşıyor. Hemen bir gazete tekrar MİT TIR'larını haber konusu yaptı. Milliyetçilik iddiasında bulunan devlete sahip çıktığını iddia eden Bahçeli de bugün bunu eleştirmiş. Bizim Suriye'ye yaptığımız yardımları eleştirmiş. Ona bir devlet dersi vereyim. Devlet sırrını ifşa edenle iş birliği yapılmaz. Bu bir casusluktur. Siz her yerde Türkmenlere sahip çıkalım derken bu hükümet Suriye, Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıktığı için başına bu işler geldi. Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi? Bu mu büyük Türkiye? Bu yayını yapanlar tam da seçime giderken daha önce onlarca kez yayınlanan şeyleri tekrar çıkaranlar kirli bir oyunun içindeler. Türkiye'yi uluslararası topluma şikayet ederek suçlu durumuna düşürmek istiyorlar. Uluslararası toplum dediklerine yaranabilirler de mazlum Suriye halkına bunu anlatabilirler mi? Kılıçdaroğlu hesap versin. Esed için bir şarkı besteleyen ve Hatay'ı Suriye sınırları içinde gösteren bir örgütün parçası olan birini Hatay'dan liste başı yaptılar. Hatay bize Gazi Mustafa Kemal'in emanetidir. Kimseye dokundurtmayız. Aramızdaki fark bu" diye konuştu.

DEMİRTAŞ'A  KUDÜS ELEŞTİRİSİGazze'ye insani yardım taşıyan 'Mavi Marmara' gemisine yönelik İsrail askerlerince düzenlenen saldırının yarın yıldönümü olduğunu hatırlatan Davutoğlu, "Yarın Mavi Marmara'nın yıldönümü. Sizlerden oy isteyen Demirtaş, o iman ve vicdan sahibi Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Sizlerden oy isteyen Demirtaş, Mavi Marmara şehitlerine ihanet ederek Selahaddin Eyyubi'ye ihanet ederek 'Kudüs, Yahudilerindir' diyor. Böyle birine oy veren nasıl huzura çıkar? Emperyalizme karşı her zaman başını dik tutmuş CHP'li samimi seçmenlere de soruyorum. İsrail'le iş tutan Mısır'da darbecilerle iş tutan Kılıçdaroğlu'na nasıl oy vereceksiniz?" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×