Davutoğlu: Cizre'de belki yaralı bile yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Cizre'deki yaralılar iddiasına değinen Başbakan Davutoğlu, iddia edilen yerde yaralıların olmama ihtimalinin bile bulunduğunu söyledi.

Davutoğlu: Cizre'de belki yaralı bile yok
03 Şubat 2016 Çarşamba 12:48

Son Haberler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da düzenlenen il başkanları toplantısında konuştu. Başbakan Davutoğlu, Cizre'de yaşanan olaylara da değindiği konuşmasında ortaya atılan iddiaların çoğunun gerçeği yansıtmadığını belirterek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından verilen kararı hatırlattı. 

Cizre'de bir hastanın sağlık hizmeti alamadığı gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, bununla Türkiye'nin zor duruma düşürülmek istendiğini ancak hastaya verilen hizmetin tutanaklarla mahkemeye sunulduğunu kaydetti. 

Davutoğlu, Cizre'deki operasyonlarda son aşamaya geldiğini söyledi. 

Toledo polemiğine de değinen Davutoğlu, "Biz Toledo dediğimizde Endülüs medeniyetini kastediyoruz. Ama onların zihniyeti Franco'yu hatırlar" dedi. 

"İstismar edecekler ya ben kültürel mimari özelliklerin korunması bağlamında Diyarbakır'ı Toledo ile ya da Dubrovnik ile karşılaştırdım diye birinin aklına Franco geliyor, diğerine de özerklik geliyor" ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

Şartlanmış zihniyetlere ne derseniz deyin, 'benim oğlum bina okur, döner döner onu okur' misali başka bir şey bilmez bunlar. Biz onlara, o faşist zihniyetlere faşizmin ne olduğunu da öğretiriz, tarihin ne olduğunu da öğretiriz, Tuleytula'nın ne olduğunu da öğretiriz Allah'ın izniyle. Franco zihniyeti arayacaklarsa aynaya baksınlar. Franco zihniyetiyle Stalin zihniyetini Türkiye'de temsil edenler, kendilerinin olduğu yerde başka hiçbir siyasi harekete, farklı düşünceye izin vermeyecek şekilde terör uygulayanlardır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×