Davutoğlu Beykoz'da konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin dün İstanbul Avrupa Yakası'nda gerçekleştirdiği 9 mitingin ardından bugün Anadolu Yakası'na geçti.Anadolu Yakası'ndaki ilk mitingini Beykoz'da yapan Davutoğlu, "Cumhurbaşkanımıza buradan selam olsun. Ona hedef alan bizi hedef almıştır. Ona yönelen her tehdit bize yönelmiştir. Onun 12 yıllık mirası üzerinde, onun 12 yıllık başarı hikayesi üzerinde, Cumhurbaşkanlığına taşıdığı miras yönünde şimdi ikinci yarı başlıyor" dedi.

Davutoğlu Beykoz'da konuştu
03 Haziran 2015 Çarşamba 13:55

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin dün İstanbul Avrupa Yakası'nda gerçekleştirdiği 9 mitingin ardından bugün Anadolu Yakası'na geçti.Anadolu Yakası'ndaki ilk mitingini Beykoz'da yapan Davutoğlu,  "Cumhurbaşkanımıza buradan selam olsun. Ona hedef alan bizi hedef almıştır. Ona yönelen her tehdit bize yönelmiştir. Onun 12 yıllık mirası üzerinde, onun 12 yıllık başarı hikayesi üzerinde, Cumhurbaşkanlığına taşıdığı miras yönünde şimdi ikinci yarı başlıyor" dedi.

7 Haziran kritik bir dönemeç

7 Haziran seçimlerinin kritik bir dönemeç olduğunu ifade eden Davutoğlu,  "12 yıllık kazanımlarımızın devam edip etmeyeceğini bu dönemeçte hep beraber göreceğiz. Onun için meydanlardayız" diye konuştu. 
Davutoğlu, "Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi baktılar, tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar. Tek tek iktidar iddiasında bulunamıyorlar. Üçü birden toplandı. Hep beraber arkalarında ki paralelcilerle, Kandil'de, DHKPC ile karşımıza çıkıyorlar. Biz bunların hepsinin hesabını toptan görür müyüz? Hepsine birden bir ders verir miyiz? HDP Eş Başkanı buralara gelip özgürlükçülükten bahsediyor, sonra Doğu'da, Güneydoğu'da milleti, halkı tehdit ediyor. 7 Haziran'da eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış, kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız?"

HDP tehdit ediyor

Geçmişte Ak Partinin yaşadığı yasaklamalara ve engellere dikkat çeken Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"2002'den bu yana her türlü tuzağı kurdular. Kurucu genel başkanımız, kurucu liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı siyaset yasaklısı yaptılar.Bizi durdurabildiler mi? Daha sonra 2007'de e-muhtıra verdiler. Zannettiler ki o zaman 12 Mart'ta olduğu gibi Başbakan şapkasını alır gider. Ama bu sefer Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başbakan, dimdik durdu mu? Ak Parti bu muhtıralara karşı çelikten bir duvar oldu mu? Bizi durdurabildiler mi? Daha sonra partimizi kapatmak istediler . Peki, AK Parti'yi kapatabildiler mi? Biz bu eylemler karşısında her hangi bir kanun dışı fiile girdik mi? Bekledik Anayasa Mahkemesi kararını. Şimdi HDP'liler milletin huzurunda, milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar. Biz o tehditlere boş bırakır mıyız?

Baktılar olmuyor, Gezicileri, Vandalları meydana çıkarttılar. 2013 Mayısı'nda 2 sene önce bütün İstanbul'da anarşi çıkarıp, şiddet, terör estirdiler. Peki biz teslim olduk mu? Bizi yolumuzdan çevirebildiler mi? Sonra bunlarda olmayınca 17-25 Aralıkta paralel çeteyi devreye soktular. Pensilvanya'dan Türkiye'yi idare etmeye kalkanlara bu meydanları bıraktık mı?

Şimdi son şansları olarak hepsi toplanıp bir araya gelmiş. Ak Parti'ye meydan okuyorlar. İşte burası Beykoz Meydanı, işte burası er meydanı, burası siyaset meydanı. Biz 7 düvele boyun eğmemişiz, bu altılı çeteye meydanı bırakır mıyız? Biz karşımıza çıkan uluslar arası lobi merkezlerine, tehditlere boyun eğmemişiz, bunlardan çekinir miyiz?"

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×