Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin kongreye gitmesiyle ilgili olarak yaptığı ilk yorumda, "Başbakanın kendi kararı" dediği iddia ediliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum
05 Mayıs 2016 Perşembe 15:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'de bugün kabul ettiği AK Partili vekillerle yaptığı konuşmada, Başbakan Davutoğlu'nun kongre konusunda da değerlendirmelerde bulundu. İddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başbakanın kendi kararı" dedi. 

Habertürk'ün haberine göre, vekillerle görüşmede AK Parti'nin 22 Mayıs'ta yapacağı Olağanüstü Kongre kararının da gündeme geldiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongre kararıyla ilgili ''hayırlı olsun. Başbakan'ın kendi kararı'' dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Meclis Çevre, İnsan Hakları ve Dilekçe komisyonları başkanları ile çok sayıda milletvekilini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ağırladı.

Zaman zaman milletvekillerinden gelen talepler doğrultusunda bu tür görüşmelerin yapıldığı ve bu görüşmenin rutin bir görüşme olduğu belirtiliyor. 

Ancak organizasyonun zamanlaması ve Erdoğan'ın bugünkü programında olmaması dikkat çekti.

Erdoğan bu buluşmadan sonra, daha önceden açıklanan programında olduğu gibi sırasıyla Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Katar Savunma Bakanı Halid Bin Al Attıyah ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ağırlayacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×