Çorum'la ilgili büyük hayaller var

AK Parti il ve ilçe başkanları ile Belediye Başkanları Ayhan Karaca'nın adaylığını açıkladığı toplantıya tam kadro katılarak destek verdi.

Çorum'la ilgili büyük hayaller var
25 Şubat 2015 Çarşamba 18:23

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Finansman Dairesi eski Başkanı Ayhan Karaca’nın, Çorum’dan Milletvekili namzet adaylığına Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilatlarından büyük destek geldi…

Ayhan Karaca, önceki gün Çorum AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği matbuat toplantısı ile namzet adaylığını açıkladı. Karaca’nın adaylığını açıkladığı toplantıya AK Parti Çorum İl Başkan Vekili Eyüp Aslan’ın yanı sıra, Uğurludağ, Alaca, Boğazkale, İskilip ve Bayat Belediye Başkanları ile İlçe Başkanları tam kadro katıldılar.

Yeni Türkiye’nin şekilleneceği 7 Haziran 2015’de yapılacak 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için AK Parti’den Çorum Milletvekili namzet adayı olduğunu açıklayan Karaca konuşmasında, “Rabbim bize Çorum’mumuza hizmet edebilmek amacıyla, bu kutlu vazife talip olmayı nasip etti. Zaman, kamuda edindiğimiz deneyimleri hemşehrilerimize, şehrimize aktarma zamanıdır. Tüm kardeşlerimizle müşterek var gücümüzle şehrimize, hemşehrilerimize hizmet edeceğiz” diye konuştu.

ÇORUM’LA İLGİLİ HAYALLERİMİZ VAR

Karaca, bugünde seçim çalışmaları kapsamında Çorum Time Haber Sitesi’ni ziyaret etti. Burada, Çorum Time İmtiyaz Sahibi Ali Özdemir ile görüşen Ayhan Karaca, 11 sene TOKİ’de vazife yaptığına dikkat çekerek, Türkiye’nin 81 il 800 ilçesinde TOKİ yatırımlarını yakından takip ettiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizde ayak basmadık ne bir belde kaldı ne bir ilçe. TOKİ’de vazife yaptığım zaman içerisinde Çorum ile alakalı projelerle ise bizzat ilgilendim. Çalışma arkadaşlarımdan devamlı bilgi alıp aksayan bir hal olduğunda müdahale ettim. TOKİ’de vazife yaptığım zaman içerisinde hemşehrilerimin desteğini herzaman hissettim, sizleri utangaç etmemeye çalıştım. Şimdi de çıkmış olduğum bu yolda Cenabı Allah’ın izni ile sizleri utangaç etmeyeceğim. Nasıl ki kişilerin sevdikleri, ailesi ve kendisi için hayalleri varsa, Çorum’mumuz için de hayallerimiz var.

HEDEF DAHA YAŞANABİLİR ÇORUM

Yeni Türkiye’yle Çorum’u daha yaşanabilir, diri ve huzurlu bir duruma getirmek için hemşehrilerimizle istişare ederek sorunları Meclise taşıyacağım, takipçisi olacağım ve beklentilere çevirmenlik yapacağım. Yalnız Çorum için değil, türkiye ve halkımızın geleceği için ulusal iradenin tecelli ettiği, toplumsal problemlerin çözümünün adresi bulunan TBMM’de Çorum’un sesinin daha gür çıkması için var gücümle çalışacağımdan emin olabilirsiniz.

ÇORUM İÇİN BÜYÜK DESTEK VERDİ

TOKİ’de vazife yaptığım zaman içinde, memleketimiz Çorum için büyük bir takat saffettim. Bu kapsamda TOKİ, Çorum’da plan ve ihale çalışmaları süren bin 251 mesken ile müşterek 4 bin 739 mesken rakamına ulaşacak. Başlatılan uygulamaların yekün kazanç bedeli takribî 363 milyon lirayı buldu.Çorum’da TOKİ’nin ayrıca; 2 ilköğretim, 2 lise, 4 cami, 5 spor salonu, 3 ticaret merkezi, 2 kütüphane, 2 sıhhat ocağı, sosyal tesis, halk hizmet binası, engelsiz hayat merkezi, 2 kalp evi (13 bina), 3 bekçi kulübesi, Sosyal Güvenlik Kurumu il binası, 2 hastane uygulaması bulunuyor.

TÜRKİYE ARTIK EMİN ELLERDE

Türkiye’nin emin ellerde ve emin adımlarla geleceğe ilerlediğini unutmayın. Bunu, TOKİ’nin 81 il 800 ilçede gerçekleştirdiği projelerini adım adım takip etmiş eski bir bürokrat şekilde söylüyorum. Şehrimizin, ilçelerimizin, köylerimizin ihtiyaçlarını fazla aşırı iyi biliyoruz. Şimdi edindiğimiz deneyimleri hemşerilerimize, ilimize, ülkemize aktarma zamanı. Bu çalışmalarımızı yaparken yurt bürokrasisinde edinmiş olduğum tecrübelerimi, enerjimi memleketimiz ve Çorum için harcayacağımdan emin olabilirsiniz. Bu kapsamda bilhassa kentsel dönüşüm ve alt gelir gruplarının mesken edindirilmesi konuları büyük ciddiyet arzediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarına sürat verilmesi ve şehrimizin, ilçelerimizin kentsel dönüşümle müşterek çağdaş şehirler vaziyetini almasında herzaman müşterek mühim katkılar sağlayacağız. Yoksul ve alt gelir grubundaki vatandaşlarımızın mesken edinimleri ise hayati ciddiyet taşıyor. Bu konunun çözümü amacıyla lüzumlu çalışmaları herzaman müşterek yürüteceğiz.

KARACA: UZUN İNCE BİR YOLDAYIZ

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan herzaman ne söyledi? Yola çıkarken, “Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece”. “Gideceğiz gündüz gece, durmak bulunmamaktadır yola devam” dedi. Hep müşterek çalışacağız, şehrimiz, hemşehrilerimiz için “Durmak bulunmamaktadır yola devam”. Sizlerin desteği ve Cenap-ı Allah’ın takdiri ile bu ulvi göreve talip oldum. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la başlayıp, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile ‘Yeni Türkiye’ heyecanıyla süren süreçte, yardım sağlamak ve bu hizmetlerde yer almak için siz Çorumlu hemşehrilerimin desteğini bekler, Cenap-ı Allah’tan bizler ve memleketimiz için hayırlar getirmesini niyaz ederim.”

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×