CHP'li Tezcan: Hükümetin onayı olmadan 7 bin kişi dinlenemez

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Başbakan hükümetin haberi olmadan 7 bin kişi dinlenmiş diyorsa bu büyük bir skandaldır.

CHP'li Tezcan: Hükümetin onayı olmadan 7 bin kişi dinlenemez
24 Şubat 2014 Pazartesi 17:23

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Başbakan hükümetin haberi olmadan 7 bin kişi dinlenmiş diyorsa bu büyük bir skandaldır. Hükümetin aczinin ve beceriksizliğinin açık itirafıdır. Her iki halde de hükümetin derhal istifa etmesi gerekir.” dedi.

Bülent Tezcan yaptığı yazılı açıklamada, 7 bin kişinin, bir ülkede hükümetin bilgisi, haberi, onayı olmadan dinlenebilmesinin mümkün olmadığına vurgu yaptı. Tezcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “7 bin kişinin, bir ülkede hükümetin bilgisi, haberi, onayı olmadan dinlenebilmesi mümkün değildir. Dinlenen bu kişilerin mağduriyetlerinin birinci sorumlusu hükümetin ta kendisidir. Başbakan hükümetin haberi olmadan 7 bin kişi dinlenmiş diyorsa bu daha büyük bir skandaldır. Hükümetin aczinin ve beceriksizliğinin açık itirafıdır. Her iki halde de hükümetin derhal istifa etmesi gerekir. Vatandaşın hukukunu korumakta bu kadar çaresiz bir hükümet yönetme kabiliyetinden yoksun demektir. Bilgisi dahilinde dinletiyorsa, o zaman da hukuk dışına, illegaliteye, gayrı meşru alana sapmış demektir. Başbakan, bu skandaldan paçasını kurtaramaz.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×