CHP’li Altay: Parlamento'da kan aktı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te yaşanan kanlı kavganın ardından yaptığı değerlendirmede, Parlamento'da kan aktığını söyledi.

CHP’li Altay: Parlamento'da kan aktı
15 Şubat 2014 Cumartesi 05:08

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te yaşanan kanlı kavganın ardından yaptığı değerlendirmede, Parlamento'da kan aktığını söyledi.

TBMM’de HSYK kanun teklifiyle alakalı görüşmeler gergin devam ediyor. Gece yarısı yaşanan kanlı kavganın ardından açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay şunları söyledi:

“Parlamento'da maalesef kan akmıştır. Sayın Vural'ın dediği gibi, bir kere, bu gelişmeyle ilgili bir işlem yapmadan, hiçbir şey yaşanmamış, hiçbir şey olmamış gibi bu 523 sıra sayılı teklife devam etme ısrarınızı anlamış değilim. İktidar partisi doğal olarak teklifinin bir an önce geçmesini isteyebilir. Siz, Meclis’in şu anda başkanısınız. Bu gergin ortamda buna bu şekilde devam etmek, bir kere, yeni olaylara yol açmaya imkan verebilir, ‘verir’ demiyorum. Ancak önce şurada bir anlaşmamız lazım iktidarla; o kürsü, AKP'nin kürsüsü değil. Parlamentolarda belli süreyle kürsüde fazla kalmak bir pasif direniş diye algılanmalıdır. Velev ki Meclis’te idare amirleri vardır, idare amirlerinin görevi bellidir. O kürsüyü herhangi bir milletvekili gereğinden fazla işgal ettiği zaman o kürsüden o milletvekilini derdest etmek, atmak sizin işiniz değildir. Buna bir daha tevessül etmeyeceğinizi umuyorum. Buna hakkınız yok. Bu, başkanlık divanının, sayın başkanın ve idare amirlerinin işidir. Bir daha buna tevessül ederseniz daha vahim şeyler olur değerli arkadaşlar. Eşkıya mısınız siz? Böyle şey olur mu?”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×