CHP: Yalan makinalarından biri yine yalan haber üretti

CHP Genel merkezinden yapılan yazılı açıklamada, "Yandaş medyanın yalan üretmekle görevli gazetelerinden birinin manşetinde, ‘Kemal Beye Türkiye Lobisi’ başlıklı, içeriği külliyen gerçek dışı bir asparagas habere yer verilmiştir.

CHP: Yalan makinalarından biri yine yalan haber üretti
15 Nisan 2014 Salı 16:13

CHP Genel merkezinden yapılan yazılı açıklamada, "Yandaş medyanın yalan üretmekle görevli gazetelerinden birinin manşetinde, ‘Kemal Beye Türkiye Lobisi’ başlıklı, içeriği külliyen gerçek dışı bir asparagas habere yer verilmiştir." denildi.

Açıklamada, “Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun (TADF) başkan ve yönetim kurulu üyelerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptıkları nezaket ziyaretinde hazır bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun verdiği bilgiye göre, TADF’nun başkan ve yönetim kurulu üyelerinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptıkları ziyaret öngörülen süreden daha uzun sürmüş ve olumlu bir havada cereyan etmiştir. TADF Başkanı ziyaret sırasında, Türkiye içindeki siyasi gerginliklerin dışarı yansımalarının ABD’de faaliyet gösteren Türk kuruluşlarının üzerinde olumsuz etkilerinden bahsetmiş, CHP Lideri Kılıçdaroğlu da TADF gibi çatı kuruluşlarının faaliyetlerinin her zaman önemli olduğunu vurgulamış ve CHP olarak yanlarında olacağımızı ifade etmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Görüşmeyi takiben sadece hatıra foroğrafları çektirildiği ve gerçek dışı anlatım ve yorumla dolu manşet haberde yer aldığı gibi, CHP’nin hiçbir ek girişim veya teması olmadığı belirtilen açıklamada, “Halkın haber alma gerçekleri öğrenme hakkına saygımız nedeniyle kamuoyunun bilgisine sunarız.” denildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×