CHP, vatandaşa tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel'in raporunu sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a Manisa Soma’da 14 Mayıs 2014 günü yere düşen bir vatandaşa tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel'e, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde...

CHP, vatandaşa tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel'in raporunu sordu
20 Mayıs 2014 Salı 13:08

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a Manisa Soma’da 14 Mayıs 2014 günü yere düşen bir vatandaşa tekme atarken görüntülenen Yusuf Yerkel'e, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Servan Gökhan tarafından 7 günlük iş göremezlik raporunun hangi gerekçelerle verildiğini sordu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

- Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Servan Gökhan 7 günlük iş göremezlik raporunu vermeden önce detaylı tetkikleri istemiş midir? İstemişse bu tetkikler nelerdir?

- Sağlık Bakanlığı Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve görevli Doktor Servan Gökhan hakkında inceleme başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?

- Yusuf Yerkel’in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Doktor Servan Gökhan’ı tercih etmesinin sebebi nedir?

- 14 Mayıs 2014 günü Manisa Soma’da yaşanan olay ile ilgili olarak Yusuf Yerkel’in Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkini sağlayan kurum hangisidir?

- Manisa Soma’da gerçekleşen olay sonucunda, iş göremezlik raporu, neden Manisa’da bulunan bir hastane tarafından verilmemiştir?

- Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel hakkında Soma İlçesi Cumhuriyet Savcılığı kasten adam yaralama suçlamasıyla soruşturma başlatmış mıdır ya da başlatacak mıdır?

- Yusuf Yerkel’in Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Kurumu’nda bulunduğu görevden alınacağı iddiaları doğru mudur?

- Yusuf Yerkel’in bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından korunduğu iddiası doğru mudur? CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×