CHP, vatandaşa tekme atan Yusuf Yerkel’in görevini sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi.301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma’da...

CHP, vatandaşa tekme atan Yusuf Yerkel’in görevini sordu
30 Mayıs 2014 Cuma 11:58

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi.

301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma’da madenci bir vatandaşa attığı tekme olayıyla gündeme gelen Yusuf Yerkel’in görevinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık resmi internet sayfasının www.basbakanlik.gov.tr/Forms/_Global/_PrincipalClerk/pg_PrincipalClerk.aspx URL adresinde Başbakanlık Müşaviri Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak belirtildiğini dile getiren Tanrıkulu, şu soruları sordu:

"Kamuda Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı şeklinde bir kadro bulunmamasına rağmen Yusuf Yerkel’in Başbakanlık Müşaviri Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmesinin gerekçesi nedir?

Yine aynı şekilde Türker Yörükçüoğlu ile Mustafa Kamacı, Fatih Can ve Yunus Emre Karaosmanoğlu’nun da Kamuda Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcılığı şeklinde bir kadro bulunmamasına karşın Başbakanlık Müşaviri Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmesinin gerekçesi nedir?

Soma’da bir madenci vatandaşımıza tekme atan Yusuf Yerkel neden hala Başbakanlık’taki görevine devam etmektedir? Yusuf Yerkel’in kadrosu neden hala korunmaktadır?

Kamuda ‘Özel Kalem Müdür Yardımcılığı’ diye bir kadro bulunmadığı halde Yusuf Yerkel’in olmayan bir kadrodan alınmış gibi gösterilerek Başbakanlık Müşavirliği görevine devam etmesinin sağlanması ile kamuoyu neden yanıltılmıştır?

Ayrıca Anadolu Ajansı 24 Mayıs 2014 tarihinde saat 11.50’de geçtiği haberde Yusuf Yerkel’in görevden alındığını duyurmuştur. Bu durumda Anadolu Ajansı verdiği haberi daha sonra neden tekzip etmemiştir?" CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×