CHP Sarıgül'ün avukatını ihraç ediyor

Mustafa Sarıgül'ün CHP ile yaptığı ittifak neticesinde Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na seçilen Murat Hazinedar'ın ihracını tartışıyor

CHP Sarıgül'ün avukatını ihraç ediyor
15 Temmuz 2016 Cuma 20:47

Yerel seçimlerde Mustafa Sarıgül ile CHP arasında yapılan ittifak sonucu Beşiktaş dışından olduğu halde ordan belediye başkanı adayı gösterilen Murat Hazinedar'ın partiden ihracı tartışılıyor. Ankara'da bugün yapılan CHP Parti Meclisi toplantısından, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında disiplin talebi çıktı. Çok sayıda PM üyesi Hazinedar'ın ihracını istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi yaklaşık 6 saat sürdü.  Toplantıda bazı PM üyeleri, CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkındaki iddiaları ve medyaya yansıyan olayları dile getirdi. 

Hazinedar'ın uygulamaların CHP ile bağdaşmadığını savunan PM üyeleri disiplin işleminin başlatılmasını istedi. İmzaya açılan bu talebe 40'ın üzerinde PM üyesinin imza attığı öğrenildi. 

MYK üyelerinin ise oylamaya katılmadığı belirtilirken Hazinedar'ın disipline sevk istemi resmileşmiş oldu. Konu önümüzdeki hafta çarşamba günü Merkez Yönetim Kurulu toplantısında ele alınacak. Eğer MYK'da da bu yönde bir irade ortaya çıkarsa, Murat Hazinedar, Parti Meclisi'nin son onayı ile disipline sevk edilecek.


Etiketler; #Murat Hazinedar

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×