CHP oyların güvenliği için suç duyurusunda bulundu

CHP, oylarla ilgili yapılan ihbarlar nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

CHP oyların güvenliği için suç duyurusunda bulundu
30 Mart 2014 Pazar 19:18

CHP, oylarla ilgili yapılan ihbarlar nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Parti avukatları tarafından yapılan suç duyurusunda, oyların çalınacağı, kullanılmış olan oyların dikkat çekmeyecek şekilde belli sayılarla değiştirileceğine yönelik önlem alınması istendi.

CHP Genel Merkezi avukatları Can Tatar, Yasin Vural, Emre Acer ve Ferhat Hotoğlu tarafından yapılan suç duyurusunda; Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı’na gelen ihbarlar ve şikayetler çerçevesinde, sandık görevlisi olmayan bir takım kişiler tarafından oyların çalınacağı ve, kullanılmış olan oyların dikkat çekmeyecek şekilde sayılarının değiştirileceğinin bildirildiği belirtildi.

"20 BİN OYDA HIRSIZLIK YAPILABİLİR"

Gelen ihbarlar neticesinde oyları çalacak olan kişilerin siyah parlak mont giyeceği, VİP tabir edilen minibüsleri kullanacakları bildirildi. Ankara’nın, Elmadağ, Kazan, Şereflikoçhisar, Bala, Haymana, Nallıhan, Kalecik, Çamlıdere, Kızılcahamam, Beypazarı, Güdül, ve Çubuk ilçelerinde yaklaşık 20 bin oyda değişiklik ve hırsızlık yapılacağı ifade edildi.

Parti avukatları bu doğrultuda, gelen ihbarlar üzerine, şikayet konusu suç işlenirken kullanılacak araçların ayrıntılı olarak ifade edilmesi ve suçu işleyecek kişileri organize edenlerin isimlerinin bildirilmesi karşısında Başsavcılığa bağlı kolluk görevlilerinin koruma tedbirlerine başlamasını ve soruşturma başlatarak cezai işlem uygulamasını talep etti. Açıklamada, "Koruma ve güvenlik tedbirlerine başvurma hususunda geç kalınması halinde ortaya çıkacak sonuçların hiçbir fayda etmeyecektir." ifadeleri kullanıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×