CHP Milletvekili Havutça: AKP'nin 20 kuruşluk mektubu sahipsiz kaldı

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, AK Parti'nin PTT yoluyla 20 kuruşa dağıttığı propaganda broşürlerinin sahipsiz kaldığını söyledi.

CHP Milletvekili Havutça: AKP'nin 20 kuruşluk mektubu sahipsiz kaldı
24 Mart 2014 Pazartesi 17:38

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, AK Parti'nin PTT yoluyla 20 kuruşa dağıttığı propaganda broşürlerinin sahipsiz kaldığını söyledi. Bandırma ilçesinde söz konusu broşürlerin 1 lira 10 kuruş yerine 20 kuruşa ulaştırılmak istendiğini söyleyerek, "AKP'nin eli vatandaşın cebinde, PTT'nin kasasında, devletin hazinesinde." dedi.

Konuyu TBMM gündemine taşıdığını belirten Milletvekili Havutça, AKP Bandırma İlçe Teşkilatı'nın, "İradene sahip çık" diye dağıttığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da broşürünün bulunduğu mektuba sahip çıkamadığını savundu. Havutça, "İradene sahip çık diyerek gençlikten oy isteyeceksin, sonra da, 'Biz bu mektubu postaya vermedik.' diye yaptığın işin arkasında durmayacaksın. Mektupla iradesine sahip olmasını istediğin gence, mektuba sahip çıkamadığını nasıl anlatacaksın? Mektubu siz kendi elinizle vermedinizse postaya kim verdi? Balıkesir il teşkilatıyla bir bağınız yok mu? Yoksa siz AKP yöneticileri değil misiniz? Sizler hangi partinin mensubusunuz diye sormazlar mı?" şeklinde konuştu.

TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesindeki, "Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin propaganda broşürleri, PTT aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılmaktadır." ifadesinden, Bandırmalı AKP'li yöneticilerin ne anladıklarını açıklamalarını istedi. Namık Havutça, şu açıklamada bulundu: "AKP Bandırma yöneticilerine sormak gerekir, bu cümleden ne anlamışlardır? Diğer yandan önergemin ikinci sorusundaki Balıkesir PTT Şubesi, onlar için ne ifade etmektedir? AKP İlçe Başkanlığı, basına yapılan açıklamayı ve soru önergemi daha dikkatli, özenli ve art niyet taşımadan ya da savunma mekanizmalarını çalıştırmaya başlamadan daha objektif okuyabilselerdi, mektupların Bandırma'dan, dolayısıyla Bandırma AKP İlçe Başkanlığı'ndan değil, Bandırma'daki vatandaşlara posta yoluyla gönderildiğini anlayabilirler, hep yaptıkları gibi talihsiz açıklamalarına yenilerini eklemiş olmazlardı. Bu önergenin amacı, ortada bir usulsüzlük varsa, yolsuzluk, hırsızlık varsa bunun üzerine gidilmesi için atılmış bir adımdır. 'Hırsız var' sloganlarından korkan, ayakkabı kutularından korkan bir iktidar partisinin mensubu olmanın tedirginliğini yaşıyor olmalarını üzülerek görüyorum. Hırsızdan değil, hırsızı işaret edenden korkuyorlar. Bunu halkımız da görüyor." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×