CHP, 'Kaset kurye ile geldi' haberini yalanladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), bugün Akşam gazetesinde yayınlanan ‘Kaset kuryeyle geldi’ haberini sert bir dille yalanladı.

CHP, 'Kaset kurye ile geldi' haberini yalanladı
12 Nisan 2014 Cumartesi 16:43

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), bugün Akşam gazetesinde yayınlanan ‘Kaset kuryeyle geldi’ haberini sert bir dille yalanladı. CHP’den yapılan açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı'nı dinleten veya dinlenmesine engel olamayanları, Bakanlığı dinledikten veya dinlettikten sonra sızdıranları aklamak için 'Kaset Kemal Kılıçdaroğlu'na ABD'den geldi' yalanına sarılmış, böylece kamuoyunu bir kez daha aldatmaya, kandırmaya kalkışmış, her zamanki yalanlarına bir kuyruklu yalan daha eklemişlerdir.” denildi.

    CHP’den yapılan açıklama şöyle: “Devlet destekli havuz medyasının 2 gazetesi bugün, 'Kaset ABD'den kuryeyle geldi' ve 'Kılıçdaroğlu'na kaset servisi mutfaktan' başlıklarıyla manşet atmış, haber yapmışlar... Medya havuzu oluşturanların emir ve komutasıyla yönetilen bu 2 gazete ne yazık ki, Mehmetçiğin kanını bile dökmeyi göze alarak seçim kazanma hesapları yapanları, Dışişleri Bakanlığı'nı dinleten veya dinlenmesine engel olamayanları, Bakanlığı dinledikten veya dinlettikten sonra sızdıranları aklamak için, 'Kaset Kemal Kılıçdaroğlu'na ABD'den geldi' yalanına sarılmış, böylece kamuoyunu bir kez daha aldatmaya, kandırmaya kalkışmış, her zamanki yalanlarına bir kuyruklu yalan daha eklemişlerdir. Havuz medyasının attıkları manşetlere bakıldığında, bu medya grubunun tek merkezden yönlendirildiği rahatlıkla görülebiliyor. Başlıklarını bile birbirlerinden ödünç alan ve hiçbir inandırıcılıkları, itibarları kalmadığı için okunmayan ve sadece efendilerine yaranmak için yayımlanan bu ve benzeri gazetelerin yazdıkları yalanları, yaptıkları uydurma haberleri biz yalanlamaktan, asparagas demekten yorulduk, utandık, ama onlar yalandan, asparagastan yorulmadılar, utanmadılar. Yolu talanla, çalanla kesişen yalancıların bol sıfırlı maaşlarını hak etmek ve efendilerinden aferin almak için yaptıkları gazetecilik değildir. Kalemlerini siyasal iktidara kiralayanların zaten yapacakları başka bir şey de yoktur. Halkın haber alma gerçekleri öğrenme hakkına saygımız nedeniyle kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla. Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğü." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×