CHP, Efkan Ala'ya Develioğlu'nun sözleri sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya, Bahçelievler Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkanı adayı Osman Develioğlu’nun yaklaşık 8 ay sonra ‘Oradaki gençler içinden mutlak ve mutlak birilerinin bir kayıt yaptığına ina.

CHP, Efkan Ala'ya Develioğlu'nun sözleri sordu
06 Mart 2014 Perşembe 15:08

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya, Bahçelievler Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkanı adayı Osman Develioğlu’nun yaklaşık 8 ay sonra ‘Oradaki gençler içinden mutlak ve mutlak birilerinin bir kayıt yaptığına inanıyorum’ ifadesini kullanmasının sebebi nedir?” diye sordu.

    İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yazılı cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Sezgin Tanrıkulu, 28 Şubat 2014 tarihinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Osman Develioğlu’nun "Ben inanıyorum ki oradaki gençler içinden mutlak ve mutlak birilerinin bir kayıt yaptığına inanıyorum. Burada bilgi sahibi olan ya da en azından bir çekim yapan, izan, irfan, insaf sahibi birileri elbette çıkacaktır. Bu işe katılmış pişmanlık duyan ve bununla ilgili bizi bilgilendirecek ilk kişiyle ilgili biz aile olarak şikayetçi olmayacağız." ifadelerini hatırlattı.

    CHP’li Tanrıkulu, bu bağlamda Ala’ya şu soruları yöneltti:
Bahçelievler Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkanı Adayı Osman Develioğlu’nun yaklaşık 8 ay sonra ‘’Oradaki gençler içinden mutlak ve mutlak birilerinin bir kayıt yaptığına inanıyorum’’ ifadesini kullanmasının sebebi nedir?
“Kabataş’ta Saldırı” iddialarının doğru olmadığının ortaya çıkmasından sonra, AKP’nin sahte Kabataş görüntülerini kamuoyuna servis etme hazırlığında olduğu iddiası doğru mudur?
Kurgulanmış sahte video görüntüleri ile AKP’nin, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi yeni bir “mağduriyet alanı” oluşturma planının olduğu iddiası doğru mudur?
Mobese kameralarında ortaya çıkan görüntülerden sonra sahte kurgulu video görüntülerinin sanki gerçek görüntülermiş gibi kamuoyuna sunularak yeni bir algı oluşturulacağı iddiası doğru mudur? CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×