CHP dokunulmazlık önerisini sundu

CHP dokunulmazlıklarla ilgili üç farklı öneriyi AK Parti'ye sundu. CHP'nin önerisinde geçmişe yönelik suçlamaların da dokunulmazlık dışında tutulmasını önerdi

CHP dokunulmazlık önerisini sundu
23 Mart 2016 Çarşamba 17:48

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik fezlekelerle ilgili AK Parti ile görüşen CHP heyetinden Grup Başkanvekili Engin Altay, "Üç teklif sunduk, hangisini arzu ederlerse açığız" dedi.

Engin Altay'ın konuşmasının satır başları şöyle: 3 ayrı teklif sunduk sayın Bostancı'ya. Hangisini uygun görürlerse hepsine açığız. Birinci teklif; 83. maddeyi yeniden tanzim edelim, terörü de ekleyelim, yeniden düzenleyelim. Kamu vicdanını tatmin edeceğini umuyorum. Terör suçları, yüz kızartıcı suçlar dokunulmazlığın dışında kalsın. Şayet yok sadece biz devleti soyanları yargılamayız diyorlarsa onları da zamanı gelince biz yargılarız.

Bir parça revize ederek kendilerine sunduk. Onlar bütün fezlekeleri anayasaya geçici madde koyarak dokunulmazlık dışına atalım dediler. Dedik biz varız ama daha doğrulaştırdık. Yapacağımız anayasa değişikliğinin tarihi itibariyle o tarihten önce işlenmiş suçlar ortaya çıktığında da bu suçlar da dokunulmazlık dışında kalsın.

"ÖNCE YAPANLAR DA YARGILANSIN"

AK Parti'nin bize getirdiği halinin daha iyileştirme halidir. Önce yapanlar bundan yırtıyor çünkü bu adil değil. Teklifi kendilerine sunduk. Anlaşabileceğimiz bir kanaat aldım, açıklama yaparlar mı bilmiyorum. Sadece vekillerin değil bakanların da dokunulmazlıkların kaldırılmasını sunduk. Umarım sağ duyu galip gelir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×