CHP, Adalet Bakanı'na oy pusulalarının yükleneceği THY uçaklarını sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı’na, “THY’nin, oy pusulalarının yükleneceği uçak veya uçaklarında kamera takip ve kayıt sistemi kurulacak mıdır?” diye sordu.Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yazılı...

CHP, Adalet Bakanı'na oy pusulalarının yükleneceği THY uçaklarını sordu
25 Haziran 2014 Çarşamba 16:43

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı’na, “THY’nin, oy pusulalarının yükleneceği uçak veya uçaklarında kamera takip ve kayıt sistemi kurulacak mıdır?” diye sordu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Sezgin Tanrıkulu, şu soruları yönelitti: “Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kaç adet oy pusulası basılacaktır? Pusulalar hangi matbaa veya matbaalar tarafından basılacaklardır? Pusulaların basımları için ihale düzenlenmiş midir ya da düzenlenecek midir? THY’nin oy pusulalarının yükleneceği uçak veya uçaklarında kamera takip ve kayıt sistemi kurulacak mıdır? Uçak veya uçaklarda siyasi partilerin müşahitleri görevlendirilebilecek midir?

Oy pusulalarının hangi kanat numaralı uçaklarla taşınacağı belirlenmiş midir? Oy pusulalarının taşınacağı uçak veya uçaklar sadece bu görev için mi görevlendirilecektir? Uçaklarda yolcu bulunacak mıdır?"

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×