Çetin: MHP, o bayrağın ipi olup boyunlarına dolanacaktır

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Milliyetçi Hareket Partisi yüce dinimizi kirli siyasetlerine alet edenlere karşı Allah’ın sopası, al bayrağımızı gayrı milliliklerine örtü olarak kullananlara karşı o bayrağın ipi olu.

Çetin: MHP, o bayrağın ipi olup boyunlarına dolanacaktır
21 Mart 2014 Cuma 11:38

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Milliyetçi Hareket Partisi yüce dinimizi kirli siyasetlerine alet edenlere karşı Allah’ın sopası, al bayrağımızı gayrı milliliklerine örtü olarak kullananlara karşı o bayrağın ipi olup boyunlarına dolanacaktır.” dedi.

"Türkiye, 30 Mart seçimlerine Niğde’deki alçakça terör saldırısı ve sansür uygulamalarına son olarak Twitter’in eklenmesiyle ağırlaşan bir atmosferde girmeye hazırlanıyor.” diyen Şefkat Çetin, gündemdeki son gelişmelerle ilgili yazılı değerlendirme yaptı.

Çetin, Anadolu’nun ortasında Suriye kaynaklı olduğu iddia edilen terörist bir saldırıya 3 şehidin kurban verilmesinin, en başından beri Suriye konusunda mezhebe dayalı yanlış bir dış politika izleyen AKP hükümetinin millete ödettiği acı faturalardan birisi olduğunu söyledi. Şefkat Çetin, “Daha önceleri de ülkemize sığınmacılar gelmekle birlikte, Türkiye bu defa tam anlamıyla bir yolgeçen hanına dönmüştür. Suriye’den giriş yapan ve kontrolsüz bir şekilde Türkiye’ye dağılan sığınmacıların kaydı tutulmamış, aralarına katılan istihbarat ajanları, PKK’lılar gibi unsurlara büyük fırsatlar verilmiştir. Keza PKK ile yürütülen açılım ile Türk ordusunun eli kolu bağlanırken, teröristlerin yurt çapında yaptığı hazırlıkların ürkütücü boyutları bir başka hakikattir.” dedi.

“SANDIKTAN ÇIKACAK SONUÇTAN KORKAN AKP”

AKP’nin, bölücü terör yetmezmiş gibi bir de radikal İslamcı terörü Türkiye’nin başına musallat ettiğini belirterek, şöyle devam etti: “Esed’i göndermek için destekledikleri El Kaide unsurlarının faaliyet sahası artık Türkiye’nin ta kendisidir. TIR’larla Suriye’ye kadar yardım taşımaya gerek kalmamıştır, İslam adına Müslümanların kellesini kesen bu teröristler artık içimizdedir. Ancak seçimlere çok az bir süre kala Niğde’de yaşanan bu alçakça olayın, sandıktan çıkacak sonuçtan korkan AKP’nin seçimlerin yapılmaması için bahane üreteceği dedikodularıyla eşzamanlılığı ise manidardır. Keza Suriye’deki Türk toprağı Süleyman Şah türbesine yönelik muhtemel saldırılara elbette ki milli çıkarlarımız doğrultusunda gerekli cevap verilmeli, fakat bu durum seçimlerin ertelenmesi için bir bahaneye dönüştürülmemelidir. Türkiye gibi büyük bir devletin manipülasyonlarla yolundan çevrilmesi ve terörün oyuncağı haline getirilmesine, bu vesileyle iktidarın korkuya dayanarak gücünü artırmasına müsaade edilmemelidir.”

“YASAKLAR, HAKİKATLERİ MİLLETTEN GİZLEYEBİLMEK İÇİN..”

Hakikatleri milletten gizleyebilmek için internete ve sosyal medyaya uygulanan yasağın bir benzeri, bakan fezlekelerinin okutulmadığı Meclis’e de uygulandığını dile getiren Şefkat Çetin, “3 aydır gündemi meşgul eden yolsuzluk ve rüşvet dosyalarına Meclis’te sansür uygulayan AKP, hukuktan ve mahkemelerden kaçırdığı suçların konuşulmasını önleyerek gizleyebileceğini düşünecek kadar acziyet içerisindedir. İktidar partisinin engellemeleriyle içeriği gizlenen fezleke görüşmeleri, milletvekillerinin el kaldırıp indirdiği bir hukuk garabetine dönüşmüştür.” değerlendirmesini yaptı.

    “HÜKÜMET, SON 3 AYDIR MESAİSİNİ PİSLİKLERİNİ ÖRTMEK İÇİN HARCIYOR"

    MHP’li Çetin, güvenilirliğini yitiren AKP hükümetinin son 3 ayda bütün enerjisini ve mesaisini ortaya çıkan pisliklerini örtmek için harcadığına vurgu yaparak “Anayasal düzenin işleyişi bozularak, yani suçları örtmek için yeni bir suç daha işlenerek zaman kazanmaya çalışılmaktadır. Tayyip Erdoğan ‘devletin gücünü görecekler’ tehditlerini hırsızlara ya da bölücülere değil, partisinin yolsuzluklarını ortaya çıkaran bütün kesimlere karşı kullanmaktadır. Türkiye’nin geçireceği 3 hayati seçimden ilki olan 30 Mart yerel seçimleri, güç zehirlenmesi yaşayan ve bu yüzden yoldan çıkan AKP iktidarını uyarmak için çok önemlidir. Daha evvel AKP’ye oy vermiş seçmenlerin dahi Tayyip Erdoğan’a ‘Senden büyük Allah var’ demekle kaybedecekleri bir şey yoktur.” ifadelerini kullandı.

    “HÜKÜMETİN AĞALIK DÜZENİ BİTMEK ZORUNDA”

    Çetin, ayakkabı kutularına varıncaya kadar istifledikleri paralarla yakalanan hükümetin ağalık düzeninin bitmek zorunda olduğuna dikkat çekerek “Dün beraber yürüdük şarkılarıyla göz boyayanların, bugün bulundukları yer itibariyle Recep Tayyip Erdoğan marşlarından başka söyleyecekleri kalmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Bakara’yı makaraya alanlar ve buna tepki göstermeyenlerden, Müslüman görünüp ayet uyduranlar ve buna sessiz kalanlardan, milletten görünüp milleti soyanlar ve buna göz yumanlardan Türk milleti adına hesap soracak kararlılığın adıdır.” dedi.

    “Tıpkı Tayyip Erdoğan gibi Kılıçdaroğlu da Hakkari’de ve Tunceli’de açılımcı, Ankara’da MHP’den hızlı milliyetçi olarak ikiyüzlü siyasetleriyle benzeşmektedirler.” diyen Çetin, sözlerini, “Oysa ortada bir tane gerçek Türkiye sevdalısı parti vardır, o da MHP’dir. Milliyetçi Hareket Partisi yüce dinimizi kirli siyasetlerine alet edenlere karşı Allah’ın sopası, al bayrağımızı gayrı milliliklerine örtü olarak kullananlara karşı o bayrağın ipi olup boyunlarına dolanacaktır.” ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×