Cemil Çiçek o iddiaları yalanladı!

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, dört eski bakanla ilgili söylediği iddia edilen sözleri yalanladı.

Cemil Çiçek o iddiaları yalanladı!

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 17-25 Aralık sürecinde dört eski bakanla ilgili "Bu davadan yırtamazlar, deliller sağlam" tarzı ile bir ifadesinin olmadığını belirterek, "Bunlar muhakkak dedikoduya dayalı ve esastan mahrum bir kısım değerlendirmelerdir. Bu iddiaları reddediyorum" dedi.

Çiçek AA muhabirine yaptığı izahatda, 17-25 Aralık süreciyle ilgili şekilde dosyanın içeriği meselesinde kendisinin izahatda olduğu anlamında bugün birtakım gazetelerde haberlerin yer aldığını anımsattı. "Bu davadan yırtamazlar, deliller sağlam" bunun şeklinde kendisine ilişkin olmayan ve kendisi nedeni ile sarfedilmemiş sözlerin bir iddiaya mesnet yapılmaya çalışıldığını vurgulayan Çiçek, şöyle konuştu:

"Ben bu süreçle ilgili şekilde sürecin içeriğiyle ilgili hiç bir izahat yapmadım. Sadece "Yüce Divan'a gitmezlerse ne olur?" sorusuna, "Bu tyükselişma konusu olur"cümlemin dışında bu davayla ilgili benim bir izahat yahut herhangi bir yerde "bu davadan yırtamazlar, deliller sağlam" tarzı ile bir ifadem olmamıştır. Bunlar muhakkak dedikoduya dayalı ve esastan mahrum bir kısım değerlendirmelerdir. Bu iddiaları reddediyorum."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×