Celal Doğan ve Ahmet Özal HDP'ye mi geçiyor?

Seçim sürecinin en büyük sürprizlerine HDP imza atıyor.

Celal Doğan ve Ahmet Özal HDP'ye mi geçiyor?
06 Mart 2015 Cuma 16:31

AK Parti kurucusu Dengir Mir Mehmet Fırat'tan sonra uzun yıllar Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten CHP'li Celal Doğan da HDP'den namzet oluyor.

Doğan, "HDP'den Öneri geldi. Gelen teklifi değerlendirip kabul ettim" dedi.

HDP'nin teklifine ait konuşan ve teklifi doğrulayan Celal Doğan şunları söyledi: "Üç gün evvela İstanbul 'da Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Sırrı Süreyya lider ile bir yemek yedik. Bu yemekte HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın bilgisi dahilinde bana mebus adaylığı Öneri ettiler. Ben de teklife ilke şekilde 'evet' dedim. Şimdi onlar parti kurullarında bu kararı değerlendirecekler" dedi.

HDP'DE AHMET ÖZAL SÜRPRİZİ

Dengir Mir Mehmet Fırat'ın ve uzun yıllar CHP'de politika oluşturan Celal Doğan'ın arkasından HDP'den Özal sürprizi de gelebilir.

Önceki gün Özal'la öğle yemeğinde buluşan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Radikal'e yaptığı izahatda görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgi verdi.
 
Özal'la görüşmelerinin TBMM'de gerçekleştiğini belirten Tan, "Buluşmamızın öncelikli gündemi kendilerinin ve bizim neler yaptığımız, siyasette var vaziyeti nasıl değerlendirdimizdi. Ahmet Özal zaten bir siyasal partinin umumi başkanı" dedi. Ancak Tan, seçim için Özal'ın partilerinden adaylığının da gündeme gelebileceğini reddetmedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×