Boztepe: Birçok kişinin partiden çok kendi ikballeri için çalıştığını gördüm

İzmir’de Bayraklı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hüsnü Boztepe, görevinden istifa ederken, yerel seçim öncesi yaptığı meclis üyeliği başvurusunu geri çekti.

Boztepe: Birçok kişinin partiden çok kendi ikballeri için çalıştığını gördüm
02 Şubat 2014 Pazar 16:28

İzmir’de Bayraklı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hüsnü Boztepe, görevinden istifa ederken, yerel seçim öncesi yaptığı meclis üyeliği başvurusunu geri çekti. Partideki birçok kişinin, son zamanlarda parti başarısından çok kendi ikballeri için çalıştığını belirten Boztepe, “Aktif siyaset yaptığım partimdeki görevimi bırakıyorum. Yeni dönem için de talip olduğum meclis üyeliği görevinden çekiliyorum.” dedi.

Bayraklı’da Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a karşı yaptığı etkili muhalefet ile tanınan AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe, görevinden istifa etti. Belediye meclisinde uzun süredir ‘grup başkan vekili’ olarak görev yapan Boztepe, 2007 yılında İl Genel Meclis Üyesi iken Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay ile birlikte AK Parti’ye katılmıştı. Partide, o dönemden itibaren meclis üyeliği, grup sözcülüğü ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevlerinde bulunan Boztepe, son bir yıldır da grup başkan vekili olarak görev yapıyordu. Boztepe, partideki görevlerinden ayrılırken, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi de yaptığı meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu da geri çekti.

Görevinden istifa ettiğini ve meclis üyeliği başvurusunu geri çektiği, parti üyeliğinin ise devam ettiğini yazılı açıklamayla duyuran Boztepe, 2009 yılında Bayraklı Belediye meclis üyeliğine seçildiğini, meclis üyeliği döneminde yüzlerce soru önergesi verdiğini, grup sözcülüğü, grup başkan vekili ve SKM Başkanlık görevlerini yürüttüğünü hatırlattı.

Boztepe, “Türkiye’de özgürlükçü, gelişmeci ve sosyal adaletten yana düşüncelerin, halkın inanç ve kültür dünyası ile barışarak kitle desteği ve etkinlik kazanması, yürüttüğüm siyasi çalışmaların ve düşüncelerin hep temelini oluşturmuştur. Bu anlayış ile 40 yıldır yaşadığım Bayraklı ilçesine önemli hizmetlerde bulundum.

Görev yaptığımız beş yıl boyunca Bayraklı’da partimi en iyi şekilde temsil ettim. Belediye meclisinde etkin muhalefet yaparak kamuoyunun dikkatinin ilçenin üzerine çekilmesini sağladık. Ekip arkadaşlarımızın da katkılarıyla ‘ben’ değil ‘biz’ anlayışı ile hareket ederek, İzmir’in en etkin meclis grubunu oluşturduk. Aradan geçen zamanda fedakarlık yaparken, bazılarının, siyasi ikballerini düşünerek hareket ettiğini tespit ettim. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi ile hareket eden, hiçbir sorumluluk almayan ve fırsatçılık yapan birçok kişinin son zamanlarda parti başarısından çok ‘kendi ikballeri’ için çalıştığını gördüm. Ne yazık ki bazıları da son yaşanan gelişmelerden sonra emellerine ulaştı. Partinin başarısı için zerre kadar çaba göstermeyenler ‘tatlı su kurnazlığı’ yaparak günübirlik çıkarlarını düşünerek hareket etti.” dedi.

Aktif siyaset yaptığı Bayraklı’da ortaya çıkan manzara ve siyasi ortama bakarak oluşan ekiple görev yapamayacağına karar verdiğini belirten Boztepe, “Partiyi yerel yönetimlerde seçime götürecek olan ekibin ve ekip liderlerinin başarı kazanacağına inanmıyorum. Bu inancımın 30 Mart’tan sonra tüm kamuoyu tarafından da görüleceğine eminim. Yerel seçim öncesinde Bayraklı halkının da uyarılarını dikkate alarak partideki görevimden istifa ederken, yeni döneme ilişkin talebimi de geri çekiyorum." ifadelerine yer verdi.CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×