Bozdağ'dan HDP'li vekile 'yataklık' suçlaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında HDP Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız'ı PKK'ya yardım ve yataklık yapmakla suçladı.

Bozdağ'dan HDP'li vekile 'yataklık' suçlaması
01 Şubat 2016 Pazartesi 15:46

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ, katıldığı programda Cizre'de yaşanan olaylarla ilgili olarak HDP'yi ve HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız'ı sert dille eleştirdi. Bozdağ, " Faysal Sarıyıldız bulunduğu yerde resmen teröristlere yardım yapıyor yataklık yapıyor. Orada devletin güvenlik güçleri aleyhine de ve oradaki vatandaşların aleyhine de sonuç doğurmasını sağlayacak bir takım şeylerin içerisine giriyor"dedi.

"SARIYILDIZ PKK'YA YARDIM VE YATAKLIK YAPIYOR"

Bozdağ, A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaralanan vatandaşların hastaneye gitmek için Cudi mahallesinde bulunan bir apartmanın bodrumunda beklemesine ilişkin konuşan Bozdağ, "Tuzaklama mayınlama var, ambulanslar giremiyor. Kurtarmak için gelen ambulansa ateş ediliyor. Ondan sonrada devlete 'katil devlet' deniyor. Burada katil kimdir, bunu herkesin iyi görmesi lazım. HDP'li vekil Faysal Sarıyıldız, resmen teröristlere yardım ve yataklık yapıyor" dedi.

"DEVLET AMBULANS GÖNDERİYOR, SİLAHLA KARŞILIK VERİYORLAR"

Bozdağ, "Devletin ambulans göndermediğine ilişkin beyanlar oluyor. HDP'li vekillerin bu yönde iddiaları var. Bütün iddialar üzerine buradaki yaralılara ulaşmak için her yol deneniyor. Varlığı kabul ediliyor, ambulans güvenli noktada bekletiliyor. Silahla karşılık veriliyor. Benim elimde tutanaklar var. Hastalarla ilgili bir takım telefon numaraları veriliyor. 3 telefon numarası aranıyor. 2'sine ulaşılamıyor. Birine ulaşılıyor. Bu kişi diyor ki, yerleşim yerini Faysal Sarıyıldız'a sorun. Bir başka telefonda da İdris Baluken'le irtibata geçilmesi ifade ediliyor" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×