Bozdağ: Bayrağın temsil ettiği bütün değerlere yapılmış haince bir saldırı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör örgütü PKK eylemi sırasında Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bahçesindeki Türk Bayrağı'nın indirilmesiyle ilgili olarak, "Bu, Türk bayrağına yapılmış alçakça bir saldırıdır. Sadece bayrağa...

Bozdağ: Bayrağın temsil ettiği bütün değerlere yapılmış haince bir saldırı
10 Haziran 2014 Salı 14:38

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör örgütü PKK eylemi sırasında Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı bahçesindeki Türk Bayrağı'nın indirilmesiyle ilgili olarak, "Bu, Türk bayrağına yapılmış alçakça bir saldırıdır. Sadece bayrağa değil, bayrağın temsil ettiği bütün değerlere yapılmış haince bir saldırıdır." dedi.

Bakan Bozdağ, Meclis’te gazetecilerin sorularını cevapladı. "Bu, Türk bayrağına yapılmış alçakça bir saldırıdır. Sadece bayrağa değil, bayrağın temsil ettiği bütün değerlere yapılmış haince bir saldırıdır." diye konuştu. Bozdağ, saldırıyı yapanların yakalanıp hukuka teslim edilmesi ve hesabının sorulmasının Hükümetin vazifesi olduğunu ifade etti.

"BÜYÜK İHMAL OLDUĞU AÇIKTIR"

“Bayrağın orada indirilmesi hadisesinin indirildiği yere baktığınızda, burada büyük bir ihmal olduğu çok açıktır.” diyen Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Orada ihmali olanlar kimse, onlarla ilgili yasal işlemlerin yapıldığını biliyorum. Çünkü, böyle bir hadisenin asla vuku bulmaması gerekirdi. Türk bayrağına uzanan el kimin eli olursa olsun, o elin kırılması lazım. Orada çıkıyor, o kirli ellerini uzatıyor ve oradan gidiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Olamaz. Burada çok açık ve net bir ihmal olduğunu şahsen düşünüyorum. Burada ihmali olanlarla ilgili de yasal gerekliliklerin yapıldığını biliyorum. Çünkü orası belli olan bir yer, oraya herkes giremez.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında Genelkurmay Başkanı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın istifa etmesi gerektiğine ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Bozdağ, "Sayın Bahçeli, kendisi açısından değerlendirme yapıyor. Burada Genelkurmay Başkanlığı ve diğer kuvvet komutanları yasal süreçleri, benim bildiğim kadarıyla başlatmış durumdalar. Orada onlara bana göre atfı kabul bir şey yok. Onlara bir kusur, Genelkurmay'ın veya Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın atfı kabul bir şey olduğunu düşünmüyorum. Orada görev yapanlarla ilgili birtakım ihmaller, kusurlar olabilir, olabileceğini düşünüyorum. Onlarla ilgili de zaten yasal işlemler yapılıyor şu anda." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×