Binali Yıldırım'dan ilk açıklamalar

AK Parti'nin mustakbel genel başkanı Yıldırım, yaptığı ilk açıklamada 'Büyük bir onur ve sorumluluk' içinde olduğunu söyledi

Binali Yıldırım'dan ilk açıklamalar
19 Mayıs 2016 Perşembe 13:26

AK Parti Genel Başkan adaylığına aday gösterilen İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, yaptığı ilk konuşmada, “Kurucularından biri olmaktan her zaman büyük bir onur duyduğum AK Parti'nin genel başkan adaylığına layık görülmek benim için onurların en yükseğidir, aynı zamanda da çok büyük bir sorumluluktur.“ dedi. 

"Şunu herkes bilmelidir, AK Parti bir dava partisidir. AK Parti milletin geleceğini inşa etme partisidir. AK Partigeçmişini koruyarak geleceğe yürüyen partidir." diye konuşan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Dolayısıyla kurucu başkanımız, liderimiz başta olmak üzere partimizin her kademesindeki arkadaşlarımızla tam bir uyum içerisinde çalışarak büyük Türkiye hedeflerine ulaşmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." 

Yıldırım, "Parti kongreleri birer demokrasi bayramıdır ancak AK Parti kongrelerini diğer partilerden ayıran bir özellik vardır, o da AK Parti kongreleri ayrışma nedeni değil, kardeşliğin, bağların, birlikteliğin daha da kuvvetlendirilme vesilesidir. Bu kongremizin de çok daha fazla birbirimize kenetlenerek kutlu yürüyüşe devam yolunda bir kararlılık ortaya koyacağına yürekten inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Terör sorununa da değinen Yıldırım, "Milletim rahat olsun, bu terör belasını Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız." şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×