Binali Yıldırım bugün iki kez Beştepe'ye çıktı

Başbakan Binali Yıldırım, bugün iki kez Beştepe'ye çıkarak Erdoğan ile yeni kabineyi görüştü

Binali Yıldırım bugün iki kez Beştepe'ye çıktı
24 Mayıs 2016 Salı 10:30

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, yeni kabineyi oluşturan listeyi dün saat 01.00 sularında bir kez, bu sabah da ikinci kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu. Yıldırım ikinci kez çıktığı Beştepe'den döndükten sonra 65'inci hükümeti açıkladı. Konutundan çıkışta gazetecilerle konuşan Binali Yıldırım, "Sizin için hakikaten üzülüyorum, böyle erken saatlerde aç susuz burada durmamız beni üzüyor. Bu kadar erken saatte gelmenize gerek yok. Siz çağırın ben gelirim" dedi.

65. Hükümet'i kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti.

Yıldırım evinden ayrılırken bazı vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Bir mahalle sakininin "Seninle gurur duyuyoruz." sözlerine Yıldırım, "Sizlere layık olmaya çalışacağız." karşılığını verdi. Yıldırım, kendisini bekleyen gazetecilerin yanına giderek, "Arkadaşlar sizin için hakikaten üzülüyorum, böyle erken saatlerde aç, susuz burada bulunmanız doğrusu beni üzüyor. Bu kadar erken gelmenize de gerek yok. Siz çağırın ben gelirim." diye konuştu.

Daha sonra makam aracına binen Yıldırım, yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×