Beşir Atalay: Kılıçdaroğlu Türkçe'yi anlamıyor

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Beşir Atalay: Kılıçdaroğlu Türkçe'yi anlamıyor
08 Mart 2016 Salı 15:56

Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, 2014 yılında Diyarbakır'da yaptığı, devleti geçmişte yaptıklarıyla yüzleştirdikleri yönündeki konuşmasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından çarpıtıldığını belirterek, "Türkçe'yi anlamaktan aciz bir Genel Başkan CHP için de ülkemiz ve demokrasimiz için de acı bir talihsizliktir" değerlendirmesinde bulundu.

Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı bir konuşmada, "6 Haziran 2014, Beşir Atalay Van'da konuşuyor. Diyor ki 'Biz aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kendisiyle hesaplaştırdık.' Kendisiyle kimi kastediyor biliyor musunuz? Abdullah Öcalan'ı kastediyor. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve bana şu sorunun cevabını verin. Siz kim oluyorsunuz da koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni bir terör örgütünün lideriyle hesaplaştırıyorsunuz?" dediğini hatırlattı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözünü ettiği konuşmayı Van'da değil, 6 Haziran 2014'te Diyarbakır'daki "Çözüm Süreci Çalıştayı'nda" yaptığını belirten Atalay, konuşmasında dile getirdiği konuların da Kılıçdaroğlu tarafından çarpıtıldığını ve yanlış aktarıldığını bildirdi.

Atalay, söz konusu toplantıda, "Biz aslında devleti, kurumları kendisiyle hesaplaştırdık. Geçmişiyle, geçmişte yaptıklarıyla yüzleştirdik. Yapılan yanlışlıklar, haksızlıklar, zulümler, yasaklar, korkular, tabular, endişeler, faili meçhuller, bütün olumsuzlukları tekrar gözler önüne serdik" ifadelerini kullandığını kaydetti.

Beşir Atalay, "Türkçe'yi anlamaktan aciz bir Genel Başkan CHP için de ülkemiz ve demokrasimiz için de acı bir talihsizliktir" değerlendirmesini yaptı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×