Benin Cumhurbaşkanı Yayi Türkiye’ye gelecek

Benin Cumhurbaşkanı Thomas Boni Yayi, çalışma ziyareti için Türkiye’ye gelecek.Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 9-12 Aralık 2013 tarihlerinde Türkiye’de bulunacak Benin Cumhurbaşkanı Yayi’nin ziyareti vesilesiyle iki ülke arasındaki ilişkilerin.

Benin Cumhurbaşkanı Yayi Türkiye’ye gelecek
05 Aralık 2013 Perşembe 17:58

Benin Cumhurbaşkanı Thomas Boni Yayi, çalışma ziyareti için Türkiye’ye gelecek.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 9-12 Aralık 2013 tarihlerinde Türkiye’de bulunacak Benin Cumhurbaşkanı Yayi’nin ziyareti vesilesiyle iki ülke arasındaki ilişkilerin ahdi zemininin güçlendirilmesine yönelik olarak bazı anlaşmalar imzalanacağı bildirildi. Yayi, 11 Aralık’ta Ankara’daki resmi programını tamamladıktan sonra, 12 Aralık Perşembe günü İstanbul’da Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi’nin (DEİK) düzenleyeceği iş dünyasıyla buluşma toplantısı ile Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) gerçekleştireceği İş Forumu’na iştirak edecek.

Yayi’nin ziyareti ile Türkiye’nin, Afrika ortaklık politikası kapsamında yürütülen Benin ile işbirliğinin her alanda derinleştirilerek pekiştirilmesine katkı sağlayacağı vurgulandı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×