BBP: Türkiye’de Haşhaşinlere benzetilecek bir örgüt varsa o da PKK’dır

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Efe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde yaptığı açıklamalarının iftiraya dönüştüğünü ve Türkiye’de büyük bir kesimi rencide ettiğini belirtti.

BBP: Türkiye’de Haşhaşinlere benzetilecek bir örgüt varsa o da PKK’dır
16 Ocak 2014 Perşembe 13:08

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Efe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın son günlerde yaptığı açıklamalarının iftiraya dönüştüğünü ve Türkiye’de büyük bir kesimi rencide ettiğini belirtti. Türkiye’de Haşhaşinlere benzetilecek bir örgüt varsa onun da PKK olduğunu vurgulayan Efe, “Başbakan son açıklamasında Hizmet veya bazı kesimler tarafından Cemaat olarak tanımlanan kimselere, dünya tarihinde terörist kelimesinin çıkmasına sebep olan Hasan Sabbah’ın kurduğu Haşhaşinlere benzetme iftirasını atmıştır. Herkes bilmeli ki Türkiye’de Haşhaşinlere benzetilecek bir örgüt varsa binlerce polisimizi, askerimizi şehit eden PKK adlı terör örgütüdür. PKK, Haşhaşinler gibi binlerce vatandaşımızı öldürürken Cemaat ise buralardaki mağdur vatandaşlarımızın çocuklarını okutmak için adeta kendilerini feda etmişlerdir.” dedi.

"PKK İLE MÜZAKERE EDİP CEMAAT’E SAVAŞ AÇTI"

Hizmet Hareketi'ne mensup kişilerin dershane ve okullarının PKK tarafından yakıldığını, öğretmenlerinin şehit edildiğini hatırlatan BBP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Efe, “Dershaneleri yakılmış, öğretmenleri şehit edilmiştir. Sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir köşesinde okullar açarak kültürümüzü yaymak için fedakârca çalıştıkları başta Başbakan olmak üzere herkes tarafından bilinmektedir. Hal böyle iken hükümet, PKK ile müzakere edip Cemaatle mücadele etmesi hatta savaş açması kabul edilemez. Bir muhafazakâr parti başkanının bir İslami camiaya ilerde kendinin bile açıklayamayacağı vahim iftiraları tarih kaydetmektedir.” diye konuştu.

"BÜYÜKELÇİLERE TÜRK OKULLARININ KÖTÜLENMESİ İÇİN VERİLEN TALİMAT YÜZ KARASIDIR"

Başbakan Erdoğan’ın büyükelçilere Hizmet camiasını görev yaptığı ülkelerde kötülenmesine dair verdiği talimatın ise yüz karası olduğunu vurgulayan Efe, “Bu sözleri dikkate alan adını bile bilmediğimiz ülkelerde bir tek Türk okulu kapatılırsa bunun sorumluluğunu nasıl verecek? Okul açmakla övünmesi gerekenler kapatmakla mı övünecek? Başbakan bu sorumsuz ifadelerden derhal vazgeçmelidir.” çağrısında bulundu.

"3 YILLIK SÜREÇTE NELER DEĞİŞTİ?"

"Referandum yapılamasından üç yıl gibi kısa bir süre sonra ne değişti de referandumla milletin kabul ettiği maddelerin apar topar değiştirilmeye kalkıldığını" soran Efe şunları kaydetti: “17 Aralık’ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile birlikte siz yeniden bir düzenleme yapma ihtiyacı hissediyorsunuz. Bu düzenleme şu anda Meclis'te, millete gitmeden Meclis'ten geçirmeye çalışıyorsunuz. O dönemde iktidar partisi dışındaki bütün partiler mevcut HSYK düzenlemesine karşıydılar. Yani referandumda ‘hayır’ tarafında durmuşlardı. Şimdi bakıyorsunuz onların tamamı neredeyse şimdi HSYK’nın yanında duruyorlar. Onlar ‘evet’ tarafına geçmiş, hükümet ‘hayır’ tarafına geçmiş pozisyonda. Bu da milletimizde şöyle bir algı oluşturuyor: ‘Herkes siyasi çıkarına göre bir pozisyon almış ve orada duruyor.’ Doğru olan gerçekten bağımsız bir yargı isteyen herkesin milletin yanında, adaletin, hakkın ve doğrunun yanında durması lazım. Büyük Birlik Partisi olarak referandum sürecinde biz 'yetmez ama evet' demiştik. Bizim durduğumuz yer aynı, ama ne iktidar olanların ne de muhalefet olanların durduğu yeri bulabilmek gerçekten zor.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×