BBP İl Başkanı Yeter: Muhsin Yazıcıoğlu olayı bir gün çözülecek

Vefatının beşinci yılında Muhsin Yazıcıoğlu için BBP Aydın İl Başkanlığı lokma döktürdü.

BBP İl Başkanı Yeter: Muhsin Yazıcıoğlu olayı bir gün çözülecek
27 Mart 2014 Perşembe 14:33

Vefatının beşinci yılında Muhsin Yazıcıoğlu için BBP Aydın İl Başkanlığı lokma döktürdü. İl Başkanı Mehmet Yeter, Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili gerçeklerin bir gün ortaya çıkacağına inandığını söyledi: “Hukuka ve Türk devlet geleneği ve milletimize inandığım için gerçeklerin bir gün mutlaka ortaya çıkacağına inanıyorum. Türk devlet geleneğine inanarak bunu söylüyorum, bugünkü basiretsiz yönetimlerin değil.”

Ülkemizin 17 Aralık'tan sonra girdiği süreçte kurumların ve çalışanlarının dağıtıldığını iddia eden BBP İl Başkanı Yeter, “Olan bitenlerin sorumlusu iktidardır. Devleti yöneten insanlar, tüm olup bitenlerden sorumludurlar. Muhsin Başkanımız'ın olayı mutlaka açığa çıkarılmalı. Bunun da hükümetin görevi olduğuna inanıyoruz. Yaşanan birçok olaylarda ses çıkarılmıyor, failleri bulunmuyor. Kazaysa kaza, başka sebepse her neyse devleti yönetenlerin görevi olduğuna inanıyoruz. 17 Aralık operasyonundan sonra kendileri için devletin bütün kurumlarını felç eden Başbakan, Muhsin Bey’in kazasında Devlet Denetleme Kurulu’nda ismi geçenler hakkında savcıya soruşturma izni vermedi. Türkiye’de organize suçlarla mücadele eden özel yetkili mahkemeleri kaldırarak, organize suçların adeta yolunu açmıştır. Bundan sonra suç işleyebilecek insanlara da cesaret vermiştir. Savcı ve polislerin çalışma şevkleri kırılmıştır. Kurumlar hercümerç edilmiştir. Türk insanının güvenliği tehlikededir. İnsanlarımız, kurumlarımız birbirine düşürülmüştür. İnsanlar birbirine düşman hale getirilmiştir. İş kendilerine dokunduğunda her şey, bütün hukuki şeyleri devreye sokuyorlar ve önünü kesiyorlar, tırpanlıyorlar ama başkalarının hukuku olduğunda bunu asla gündeme getirmiyorlar. Siyaset malzemesi yapıyorlar.” dedi.

Ülkenin gidişatını vahim olarak değerlendiren Mehmet Yeter, “Olaya bakan savcılar da dağıtılmış durumda. Bu sadece Muhsin Bey’in kazasında değil, KCK, Ergenekon ve Balyoz davalarında da böyle. Askerî vesayetten de kötü. Hükümetin, yürütmenin yargı üzerinde, Meclis, yasama üzerinde her noktada vesayeti vardır. MİT Yasası da geçerce Türkiye, bir Baas imparatorluğuna dönecektir. Muhaberat devleti kurulmuş olacak, dolayısıyla kimsenin can ve mal güvenliği kalmamış olacaktır. Aklanmanın yolu mahkeme, hukuk olması gerekirken sandık gösterilmiştir. Oysa seçim sistemi adaletsizdir. Bundan da adaletli bir sonuç çıkmayacaktır. Ülkemizde çocuklarımızı, gençlerimizi öldürenlerin de hukuk önüne çıkarılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu. CİHAN

BBP İl Başkanı Yeter: Muhsin Yazıcıoğlu olayı bir gün çözülecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×