Baydemir: Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimiydi

BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkan adayı Osman Baydemir, Twitter hesabından Urfa halkına teşekkür mesajında, halkın oylarını koruyamadıkları için helallik diledi.

Baydemir: Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimiydi
02 Nisan 2014 Çarşamba 18:58

BDP Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkan adayı Osman Baydemir, Twitter hesabından Urfa halkına teşekkür mesajında, halkın oylarını koruyamadıkları için helallik diledi. Baydemir, “Hırsızlar karanlık ortamlarda çalışırlar, halkın malını, kamunun malını çalanlar elbette oylarımızı da çalarlar ve çaldılar. Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimi yaşandı.” dedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şanlıurfa adayı Osman Baydemir seçim sonrası sessizliğini bozdu. Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda yerel seçimi Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimi olarak değerlendirdi. "Hırsızlar karanlıkta çalışır" diyen Baydemir, yaşanan elektrik kesintilerine de dikkat çekti.

Baydemir, @baydemirosman Twitter hesabından Şanlıurfa seçimleri ile ilgili 12 tweet attı. Baydemir’in tweetleri şöyle: "65 gün süren kampanya dönemi boyunca bizleri evladı gibi bağrına basan Urfa halkına bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. Kampanya dönemi boyunca temel hedefimiz seçimin demokrasi kültürüne katkı sunacak nezaket ortamında gerçekleşmesiydi. Ruha'da seçimlerin Türkiye geneline nazaran demokratik nezaket içerisinde geçmesine katkımızın olduğuna inanıyoruz. Cumhuriyet tarihinin en karanlık seçimine tanıklık ettik, maalesef seçim günü Urfa'da karanlığa gömüldü, elektriği kestiler."

"HIRSIZLAR KARANLIK ORTAMDA ÇALIŞIR"

Twitter'da seçim akşamı yaşanan elektrik kesintilerine gönderme yapan Baydemir, "Hırsızlar karanlıkta çalışır" ifadesini kullanarak şöyle devam etti: "Hırsızlar karanlık ortamlarda çalışırlar, halkın malını, kamunun malını çalanlar elbette oylarımızı da çalarlar ve çaldılar.
Urfamızın ilk seçimi olmadığı gibi son seçimi de olmayacaktır. Halkımızın haklı davasına kararlılıkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Urfa halkıyla birlikte; Urfa’nın hak ve hukukunun korunması, kalkınması, hak ettiği yere gelmesi için demokratik muhalefetimizi sürdüreceğiz. Özellikle sosyal medyada Urfa'ya dair negatif algı yaratan söylemlerden ciddi rahatsızlık duyduğumu yüksek sesle ifade etmek isterim. Urfa halkı üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır, maalesef biz Urfa halkının sandığa yansıyan iradesini koruyamadık. Bize oy vermiş ya da vermemiş her Urfalıya teşekkür ediyorum. Özellikle bize oy verenlerin oylarını koruyamadığımız için helallik diliyorum.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×