'Başbakan'ın talimatlardaki imar planları nelerdir?'

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi. Yılmaz, 17-25 Aralık operasyonundan sonra...

'Başbakan'ın talimatlardaki imar planları nelerdir?'
16 Temmuz 2014 Çarşamba 12:58

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi.

Yılmaz, 17-25 Aralık operasyonundan sonra eski Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın bir haber kanalına çıkarak, "Basın açıklaması şeklinde çok kısa bazı ifadelerde bulunmak istiyorum. 17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yoktur. Ancak Sayın Başbakan'ın istediği bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabii hakkıdır ve yetkisidir. Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle 'istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyon yayınlayınız' şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Çünkü soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatı ile yapılmıştır. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Ancak bu milleti ve vatanı rahatlatmak için Sayın Başbakan'ın da istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletimize saygılar sunuyorum." şeklinde yaptığı açıklamayı hatırlattı.

Bu açıklamaya göre Yılmaz, şu soruları yöneltti: "Sayın eski bakan 'soruşturma dosyasında var olan planlar Başbakan'ın talimatı' demiştir. Bu talimatlardaki imar planları nelerdir?

Bu talimatlar bakanlığa yazılı mı sözlü mü gelmiştir?

Bu talimatlardaki imar planları uygulamaları halen devam etmekte midir?" CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×