Başbakan'ın mal varlığı Meclis gündemine taşındı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verdi. Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın...

Başbakan'ın mal varlığı Meclis gündemine taşındı
06 Temmuz 2014 Pazar 11:43

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verdi. Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı mal varlığındaki çelişkili durumları sordu.

"1 Temmuz 2014 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından beyan edilen Mal Varlığı Listesi’ne 17 Aralık 2013 günü Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmesinde İstanbul Kısıklı’daki villalardan nakledilen paralar neden dahil edilmemiştir?" diye soran Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

Recep Tayyip Erdoğan ile çocuklarının ikamet ettikleri İstanbul Kısıklı’daki villaların tapu kayıtlarındaki sahipleri kim veya kimlerdir?

Recep Tayyip Erdoğan, çocukları, eşinin ve yakınlarının üzerine kayıtlı tüm taşınmaz ve taşınırların listesini de kamuoyuna açıklayacak mıdır?

Recep Tayyip Erdoğan’ın protokol yaparak hakiki malikliği elinde bulundurduğu ancak başka kişiler üzerine kaydettirdiği taşınmazları ve taşınırları bulunmakta mıdır? Bulunmaktaysa söz konusu taşınmazlar ve taşınırlar nelerdir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın, 16 Haziran 2011 tarihli mal beyanı ile kıyaslandığında 1 Temmuz 2014 tarihli mal beyanında 234 bin 80 TL'lik bir binek otomobilin yanı sıra 1 milyon 13 bin 808 TL tutarında mevduat artışı görülmektedir; aylık maaşı yaklaşık 7 bin 500 dolar olan ve maaşından başka bir geliri olmadığını müteakip kereler ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, 3 yıl içerisinde tüm maaşlarını hiç harcamamış tasarruf etmiş olması durumunda bile yaklaşık 500 bin TL artış gösteren bankadaki mevduatından faiz geliri mi elde etmektedir?

Recep Tayyip Erdoğan'ın, 16 haziran 2011 tarihli mal beyanı ile 1 temmuz 2014 tarihli mal beyanında belirtilen rakamlardan sehven eksik yazılan bulunmakta mıdır?

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×