Başbakan Yıldırım sadece 5 eski bakanı davet etmedi

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin önceki iktidarlarında görev almış bütün isimleri davet etti sadece 5 ismi davet etmedi

Başbakan Yıldırım sadece 5 eski bakanı davet etmedi
30 Ağustos 2016 Salı 21:22

AK Parti iktidarlarında görev yapan tüm bakanlar Başbakan Binali Yıldırım'ın davetlisi olarak Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek. Buluşmaya ihraç edilen ve partiden istifa eden Yaşar Yakış, Abdüllatif Şener, Erkan Mumcu, Ertuğrul Günay ve İdris Naim Şahin davet edilmedi.

3 Kasım 2002'den 1 Kasım 2015'e, yani 58. Hükümet'ten 65'inci hükümete kadar bütün bakanlar 31 Ağustos Perşembe günü Çankaya Köşkü'nde bir araya gelecek. Haber Türk'te yer alan habere göre eski Dışişleri Bakanı ve partinin kurucuları arasında yer alan ancak bir gazeteye verdiği röportaj nedeni ile partiden ihraç edilen Yaşar Yakış olmayacak. İstifa eden eski Kültür Bakanı Erkan Mumcu, eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ile eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Abdüllatif Şener davetiye gönderilmeyen isimler arasında.

Buluşmada, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlayan süreç ve AK Parti teşkilatındaki çalışmalar ayrıntılı bir şekilde konuşulacak. Başbakan, eski bakanlara FETÖ ile mücadele için neler yapıldığını bundan sonra neler yapılacağını anlatacak ve onlardan destek isteyecek. Kendi bakanlık dönemlerinde tespit edilen isimler varsa ilgili bakanlarla paylaşmasını isteyecek. Buluşmada yurtiçi ve sınır ötesinde başta PKK olmak üzere IŞİD'e yönelik yürütülen operasyonlar, Cerablus'a yönelik Fırat Kalkanı harekatı da tüm yönleri ile konuşulacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×